Motorsport

Hamilton je pod palbou kritiky. Zúčastnil se módní přehlídky, kde neměl být

Už rok a půl trvá kvůli pandemii zákaz cestování ze zemí Schengenského prostoru do Spojených států. Výjimku mohou lidé dostat kvůli práci, studiu nebo z bezpečnostních důvodů. Povolení vycestovat tak často nedostanou ani nesezdaní partneři nebo příbuzní Američanů. Tamní média se teď proto podivují nad tím, že se britský automobilový závodník Lewis Hamilton zúčastnil newyorského Met Gala.

Ze závodního okruhu v Italské Monze do New Yorku na nejsledovanější večer společenské sezony. Přes všechna koronavirová opatření pro britského závodníka žádný problém.

"Musím mít halucinace. Lewis Hamilton byl včera na Met Gala a v neděli ještě závodil v Itálii? Omlouvám se, ale o něco jsem asi přišel, protože já stále nesmím navštívit svou rodinu ve Spojených státech," napsal na Twitter jeden z pobouřených fanoušků.


Ambasáda může výjimku udělit ze závažných důvodů, jakými jsou například pohřeb příbuzného, zdravotnický zákrok, na kterém závisí život, nebo neodkladná pracovní cesta."To, že tam byl, je určitě v národním zájmu. Zajímalo by mě, do které z těch důležitých kategorií pro udělení výjimek spadá. Tohle je neakceptovatelné," stálo v jednom z komentářů pod příspěvkem na sociální sítí.

Kontroverzi svou účastí na Met Gala vyvolala také demokratická kongresmanka Alexandra Ocasio-Cortézová –⁠ její bílé šaty na akci, kam lístek stojí více než půl milionu korun, zdobil červený nápis "Zdaňte bohaté". "Jde o to, abychom začali vést opravdové dialogy. O férovosti a spravedlnosti našeho systému," vysvětlila.

A věřte nebo ne –⁠ poprask můžete vyvolat i v případě, že se Met Gala nezúčastníte. Vstup byl podmíněný očkováním –⁠ a kvůli tomu se rozhodla nepřijít rapperka Nicki Minaj.


"Můj bratranec v Trinidadu se nenechá očkovat, protože jeho kamarád se po tom stal impotentním. Jeho kamarád měl jen pár týdnů před svatbou a ta holka to teď zrušila," zdůvodnila své rozhodnutí.

Tamní ministr zdravotnictví ale zpěvaččino tvrzení vyvrátil s tím, že země nezaznamenala jediný takový případ. Nicki Minaj si za svůj příspěvek vysloužila také zprávu od Bílého domu –⁠ ten jí nabídl telefonát s lékařem, který by jí možná rizika spojená s očkováním vysvětlil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události

Krátká zpráva

Páteční výsledky Tipsport Extraligy:

Třinec - Pardubice 2:3 po prodloužení Zlín - Sparta Praha 1:4 Mountfield Hradec Králové - Vítkovice 4:2 Olomouc Litvínov 1:0