Východočeské derby ovládl Hradec, Hála se trefil už pošesté

Fotbalisté Olomouce Zdroj: Profimedia

V páteční předehrávce osmého kola se odehrály dva zápasy, které slibovaly velmi vyrovnanou podívanou. V prestižním zápase mezi Hradcem a Pardubicemi se díky gólům Krále a Vašulína nakonec radovali domácí. Nezvykle málo gólů padalo v zápase Olomouce. I přesto se ale opět dokázal prosadit Martin Hála, který vstřelil už šestý gól v sezoně.

Zápas mezi Olomoucí a Baníkem Ostrava sliboval útočnou podívanou. Vždyť slezský tým vstřelil v průměru více než dva góly na zápas a Hanáci dokonce ještě o branku více. Realita ale byla nakonec jiná. Přitom začátek zápasu byl více než slibný, když Hála poslal Olomouc do vedení už v 10. minutě. Zaznamenal tak už šestý gól v sezoně, díky čemuž kraluje tabulce střelců.

Baník se hnal za vyrovnáním, ale Almási ani Kuzmanovič ve svých šancích neprosadili. Velkou nadějí na zisk bodů byla pro Slezany červená karta, kterou dostal domácí Zifčák. V 75. minutě se na půlce hřiště srazil se Svozilem a rozhodčí neváhal vytáhnout červenou kartu.

Přesilovku nakonec dokázali hosté využít, když se Ladislav Almási prosadil hlavou jen několik minut před koncem. Baník si tak z Olomouce odváží cenný bod, díky kterému se posunul na čtvrté místo.

Zajímavý zápas byl k vidění také v Mladé Boleslavi, kde se utkali dva východočeští rivalové v podobě Hradce Králové a Pardubic. Mírným papírovým favoritem byli domácí a také dokázali tuto roli potvrdit. Na konci první patnáctiminutovky se Votroci dostali do dvou velkých šancí, ale Vlkanova ani Novotný neuspěli.

Ve 36. minutě se už ale domácím zadařilo. Vlkanova přetaženým centrem z rohového kopu našel Jana Krále, jehož hlavička zamířila ke vzdálenější tyči. Po hodině hry mohlo být pro Hradec ještě veseleji, ale rozhodčí po konzultaci s videem gól Vašulínovi kvůli ofsajdu neuznal. V 88. minutě už bylo vše v pořádku a Vašulín se z gólu mohl radovat. Opět to bylo po Vlkanově rohovém kopu. Hradec se tak raduje ze zasloužené výhry 2:0.

Stavba nového fotbalového stadionu v Hradci Králové, k zemi muselo první ze čtyř Lízátek

Odpolední výsledky 2. kola mistrovství Evropy v šipkách:

Borland - Cullen 5:10, Dolan - Cross 4:10, de Sousa - Humphries 10:8, Searle - Noppert 4:10