Evropská liga

Skoti jsou v nebezpečí, hrozí tragédie, varuje právník Kamary před Spartou

Skoti jsou v nebezpečí, hrozí tragédie, varuje právník Kamary před Spartou

Už za necelé dva týdny se pro české fanoušky nepříliš populární Rangers FC vrátí do Prahy. Utkání proti Spartě se odehraje bez diváků, tribuny budou zaplněné pouze dětmi. I přesto ale právník Glena Kamary Aamer Anwar varuje příznivce skotského celku, že jim v české metropoli hrozí nebezpečí, dokonce i na životě.

Od krizového zápasu mezi Slavií a Rangers FC již sice uplynulo několik měsíců, vášně ale stále neutichly. Mezi fanoušky českých a skotských týmů stále panuje nevraživost, což se může promítnout i na příjezdu skotských fanoušků do Prahy k zápasu Evropské ligy proti Spartě, který se odehraje 30. září. Alespoň to si myslí právník Glena Kamary, Aamer Anwar. 

"Bojím se o bezpečnost všech, kteří cestují do Prahy, tedy hráčů a fanoušků," řekl pro britský deník Daily Record s tím, že nebezpečí hrozí od ultras obou předních pražských klubů. "Domnívám se, že je to skutečně riskantní. Bojím se o fanoušky, kteří pojedou bez lístků. Nemá cenu riskovat na vlastní pěst. Pěkný výlet by se mohl zvrhnout v tragédii," varuje právní zástupce fotbalisty, který byl jedním z hlavních účastníků aféry, která se po zápase mezi Slavií a Rangers strhla. 

Související obsah

"Mám tušení, že ultras by vyhledávali fanoušky Rangers, kteří by neměli žádnou šanci. Nejlepší, co můžou udělat, je zůstat v bezpečí domova," myslí si Anwar.

Utkání mezi Spartou a Rangers se odehraje bez fanoušků na tribunách, protože UEFA letenský tým potrestala za rasistické chování příznivců v zápase předkola Ligy mistrů proti Monaku. Na tribunách mohou být pouze děti, které přijdou v organizovaných skupinách. Povolená kapacita mladých fanoušků je stanovena na 10 tisíc. Podle posledních informací, které Sparta zveřejnila ve čtvrtek, je zatím udáno 1 500 lístků.

Hráči Rangers při oslavách titulu uráželi papeže.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Evropská liga

Důležité Události