MMA

Sledujte Bellator 266: Do klece se vrací strach nahánějící Boží válečník

Americká MMA organizace Bellator přináší další galavečer, tentokrát s pořadovým číslem 266. Podívejte se, jak večer plný smíšených bojových umění sledovat a co na fanoušky zápasů v kleci čeká.

Jak sledovat?

Galavečer Bellator 266 můžete sledovat na stanici Nova Sport 2 a Voyo v sobotu 18. září večer od 23:55. Turnajem vás provede zkušené duo komentátorů Michal Petrgál a Pepa Čepela.

Hlavní tahák

V hlavním zápase večera se v odloženém debutu představí muž, který svou muskulaturou a nadlidskou silou léta naháněl hrůzu v UFC. Řeč není o nikom jiném než o veteránovi a olympijském medailistovi Yoelu Romerovi. Boží válečník se měl účastnit pyramidy o titul polotěžké váhy, ale z prvního kola ho vyřadilo zranění oka.

Yoel Romero

Z pěti posledních zápasů sice vyhrál jen jediný, ale ve 44 letech stále představuje obrovské riziko pro mladší generaci. O tom svědčí poslední tři zápasy, kdy sice prohrál s Robertem Whittekarem, Paulo Costou i s šampionem Israelem Adesaynou, ale nikdo jej nezvládl ukončit a bylo znát, že v kleci budí respekt. Nicméně jeho výkonům chyběla dravost, zvláště v pětikolové bitvě s Adesanyou, kdy ho přílišná opatrnost stála vítězství.

Phil Davis přezdívaný Pan Úžasňák Zdroj: Profimedia

Nad jeho návratem visí velký otazník, přeci jen se do klece vrací po 18 měsících a do polotěžké váhy poprvé od roku 2011. Uvidí se, v jaké formě se představí a s jakým odhodláním.  Nyní ho v kleci čeká zkušený matador a bývalý šampion Bellatoru Phil Davis, který má na kontě skalpy jmen jako Lyoto Machida, Karl Albrektsson či Glover Teixera. V Bellatoru podlehl jen šampionům Ryanu Baderovi a Vadimu Nemkovovi.

V nadcházejícím střetnutí dvou zápasníku se silným wrestlerským zázemím budou klíčové dvě věci. S jakým odhodláním nastoupí Yoel Romero a fyzička, neboť lze předpokládat, že se zápas protáhne.

Související obsah

Na co se těšit dál?

Fanoušky boje na zemi a brazilského jiu-jitsu jistě potěší dva zástupci z rodu Gracie. V kleci se představí černé pásky Neiman a Rhalan Gracieovi. Před známými jmeny jako neporažený Grant Neal či Georgi Karakhanyan, kterého čeká už 45. zápas kariéry, bude úvod večera patřit nováčkům, od kterých se při debutu očekává pěkná podívaná.

Zápasová karta

Hlavní karta

Phil Davis (22-6) vs. Yoel Romero (13-5)  – polotěžká váha

Neiman Gracie  (10-2) vs. Mark Lemminger (12-3) – velterová váha

DeAnna Bennettová (10-7-1) vs. Alejandra Laraová (9-4) – muší váha (pozn. Bennettová nesplnila váhový limit)

Georgi Karakhanyan (31-11-1) vs. Saul Rogers (14-4) – lehká váha

Christian Edwards (5-0) vs. Ben Parrish (4-1) – polotěžká váha

Úvodní karta prelims

Grant Neal (6-0) vs. Alex Polizzi (8-1) – polotěžká váha

Anthony Adams (15-2) vs. Khalid Murtazaliev (8-2) – střední váha

Albert Gonzales (2-2) vs. Abraham Vaesau (5-3) – velterová váha

Robert Seronio III (0-0) vs. Socrates Hernandez (2-2) - bantamová váha

Rhalan Gracie (0-2) vs. Shane Keefe (1-0) – velterová váha

Jon Adams (0-1-1) vs. Edwin De Los Santos (0-0) – muší váha

Jesse Delgado (0-0) vs. Joshua Dillon (1-1) – domluvená váha o 58 kg

Pozn. - zápas mezi Eddie Abasolem a Artem Hernandezem byl zrušen, oba zápasníci nenavážili.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události