Petr Svoboda

König ve Španělsku chvíli vedl, upadl pár kol před koncem. Svoboda bodoval

Mladý závodník Oliver König vyjel do závodu ve Španělsku z desáté pozice v kategorii Supersport 300, kterou si vybojoval v kvalifikaci. Petr Svoboda byl dokonce na pátém místě. Pro oba české závodníky se závod vyvíjel velmi dobře. König se dokonce dostal v průběhu do vedení, ale do cíle nakonec nedojel. Svobodovi patří patnácté místo.

Zatím nejlepšího výsledku dosáhl Oliver König v Mostě, kde dojel na skvělém třetím místě. Ve Španělsku byl blízko tomu, aby toto umístění ještě vylepšil. Z desáté pozice, která mu patřila po kvalifikaci, se velmi rychle prokousal dopředu. Devět kol do konce mu patřila dokonce vedoucí pozice, kterou sice neudržel příliš dlouho, ale i tak se stále držel v popředí startovního pole.

Velmi dobrý závod jel i druhý český zástupce Petr Svoboda, který se po většinu závodu pohyboval na hranici první desítky. Když se blížil konec, tak se oba čeští jezdci začali propadat pořadím. König vypadl z první desítky a pět kol před koncem byl Svoboda před ním. Mladému českému závodníkovi se už nedařilo prokousat dopředu a vypadl dokonce z první dvacítky. Nakonec ani závod nedokončil, když dvě kola před koncem upadl.

Petru Svobodovi se nakonec na body podařilo dosáhnout, přesněji tedy na jeden bod. Závod dokončil na patnáctém místě. Z vítězství v kategorii Supersport 300 se nakonec radoval Jeffrey Buis. Druhý dojel Kenan Sofuoglu a třetí Kawakami.

König hodnotil třetí místo v Mostě jako zklamání:

K tématu Petr Svoboda

Páteční výsledky Tipsport Extraligy:

Třinec - Pardubice 2:3 po prodloužení Zlín - Sparta Praha 1:4 Mountfield Hradec Králové - Vítkovice 4:2 Olomouc Litvínov 1:0