Ostatní sporty

Životní výsledek Königa! V cíli byl druhý, nakonec byl odsunut na třetí

Parádní závod má za sebou český superbikový závodník Oliver König. Ten si na mosteckém okruhu dojel pro životní výsledek, když ve třídě Supersport 300 skončil po zásahu komisařů třetí.V hlavní kategorii Superbiků se po strhujícím finiši radoval z vítězství Turek Razgatlioglu, Karel Hanika se do cíle nedostal.

Český mladý závodník odstartoval ze závodu z druhého místa a po celou dobu se držel v pětičlenné skupince, která bojovala o druhé místo. První byl totiž suverénně vítěz kvalifikace Victor Steeman.

König se nadále držel mezi druhým a čtvrtým místem, bylo znát, že i jeho Kawasaki jela naprosto parádně a v posledním kole si vybojoval právě druhé místo, na kterém i závod dokončil. Jenže nakonec zasedli traťoví komisaři a byl odsunut na třetí místo.

Související obsah

Další český závodník Petr Svoboda dojel 16. Filip Feigl skončil 32. a Matyáš Červenka závod nedokončil.

Hlavní závod superbiků nabídl strhující podívanou, ve které se o vítězi rozhodovalo až v samotném závěru. Po drtivém finiši se nakonec z vítězství raduje Toprak Razgatlioglu, který dojel před Reddingem o pouhých 40 tisícín vteřiny. Třetí místo patří Italu Locatellimu. 

Související obsah

Jediný český zástupce v této kategorii Karel Hanika do cíle nedojel. Dopadl tak stejně jako vedoucí muž šampionátu Jonathan Rea.

První závod během výkendu mají za sebou také závodníci v kategorii Supersportů. Zvítězil Steven Odendaal. A to i kvůli tomu, že sedm kol před koncem byl závod kvůli podmínkám na trati přerušen.

Nejlepším Čechem byl dvacátý Ondřej Vostatek a Jiří Mrkývka byl třicátý.

Výsledky kategorie Supersport 300:

1. Victor Steeman, 2. Alejandro Carrion +5,340, 3. Oliver König +5,345... 16. Petr Svoboda +18,904, 32. Filip Feigl +38,504, Matyáš Červenka (nedokončil).


Výsledky kategorie WorldSBK: 

1. Toprak Razgatlioglu, 2. Scott Redding +0,040, 3. Andrea Locatelli +13,838 - Karel Hanika nedojel

Výsledky kategorie Supersport:

1. Steven Odendaal, 2. Manuel Gonzalez +0,369, 3. Philipp Öttl +0,661... 20. Ondřej Vostatek, 30. Jiří Mrkývka.

Už v minulém závodě dojel Oliver König na osmém místě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události