Atalanta Bergamo

Inter si s chutí zastřílel, Džeko se trefil dvakrát

Inter Milán si po prohře v Lize mistrů spravil chuť. Na svém hřišti rozstřílel Bolognu 6:1. Dvakrát se ve druhém poločase trefil Edin Džeko. Inter se tak díky výhře vrátil do čela italské ligy, ale o víkendu může být opět předstihnut.

Domácí se dostali do vedení už v šesté minutě utkání. Dumfries z pravé strany poslal míč před branku, kde byl nikým nehlídaný Martínéz, který neměl problém nasměrovat míč do branky. Druhý zásah přidal Inter po půlhodině hry. Po rohovém kopu se prosadil slovenský stoper Milan Škriniar, který hlavou zakončil přesně.

U třetího gólu byl opět Dumfries, který zase odcentroval z pravé strany, obránce jeho pas zablokoval, ale jen na kopačky Barelly, od něhož se míč odrazil do branky. Do šaten se tak šlo za stavu 3:0 pro domácí.

Ve druhém poločase přidal favorizovaný Inter další tři branky. Dvě z nich vstřelil bývalý hráč Teplic Edin Džeko, který přišel na hřiště ve 29. minutě utkání. Svoji hvězdnou pětiminutovku si vybral mezi 63. a 68. minutou. Nejdříve přesně vystřelil mezi nohama bránícího hráče a překonal překvapeného brankáře a poté gólmana prostřelil z ostrého úhlu, čímž upravil na 6:0.

Bologně se v závěru podařilo pouze snížit po trefě Theateho. Inter se tak dostal na první místo Serie A, zatímco Bologna je sedmá.

Getafe bez Jankta opět prohrálo, ve španělské lize je na posledním místě

Fotbalisté Getafe prohráli i další zápas ve španělské La Lize a jejich krize se prohlubuje. Tentokrát padli doma se Celtou Vigo 0:3 a v tabulce španělské ligy jsou na posledním místě s pouhými dvěma body. Do utkání stále nemohl nastoupit český záložník Jakub Jankto, jenž léčí zraněnou nohu.