Inter Milán poprvé ztratil, David Zima debutoval v dresu Turína

Milánský Inter odstartoval nabitý nedělní program utkáním se Sampdorií, se kterou pouze remizoval 2:2. David Zima debutoval v dresu Turína. Šlágrem kola byl duel AC Milán s Laziem, který skončil 2:0. Raduje se také AS Řím.

Inter nastoupil do utkání velice dobře a před dvacátou minutou se dostal do vedení. Famózně se trefil z přímého kopu Federico Dimarco. Po půlhodině utekl Martínez, ale druhý gól nepřidal. Po rohovém kopu vyrovnal Maja Jošida, jenž se prosadil i s pomocí obránce Interu Milán. Martínez nakonec vstřelil branku, a to minutu před koncem prvního poločasu. Krásně jej našel Barella.

Podobně krásným gólem srovnal hned na startu druhé poloviny Tommaso Augello. Zvrátit stav mohl opět Çalhanoğlu, ale jeho střela před vápnem šla mimo branku. Oba celky poté měly další dvě velké šance, ale ani jedna neskončila gólem, a tak Sampdoria vybojovala bod za remízu s mistrem.

David Zima si zahrál poprvé za Turín a byl u výhry 4:0 proti nováčkovi soutěže ze Salernitany. Při třetí brance mohl skórovat, ale nakonec se od něj míč odrazil a Pobega se trefil. Bývalý obránce Slavie si tak připsal asistenci. Udinese vyhrálo na hřišti Spezii gólem v posledních minutách a Janov zvládl přestřelku v hájemství Cagliari.

Kolo zakončil duel mezi AS Řím a Sassuolem. Hosté se dostali do vedení, ale VAR branku odvolal. O deset minut později otevřel skóre duelu Cristante, jehož branka byla dlouho jediná a rozhodující. Ve druhém poločase srovnal Djuričič a vypadalo to na remízu. El Shaarawy ale v první minutě nastavení skóroval. Sassuolo sice ještě jednou skórovalo, ale branka nebyla pro ofsajd uznána.

37. Cristante, 90+1. El Shaarawy – 57. Djuričič

Senzace v Lize mistrů se nekoná! Opava v kvalifikaci prohrála s Prometey o 22 bodů

Český basketbal si bude muset na dva zástupce v Lize mistrů počkat. Opava v semifinále kvalifikace Ligy mistrů nestačila na ukrajinský celek SC Prometey 78:100 (13:33, 29:24, 20:24, 19:16). Jediným českým zástupcem v LM tak zůstává celek z Nymburku.