Fantastický Jágr! Dvěma góly dovedl Kladno k první výhře. Sparta otočila

Jaromír Jágr Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Jaromír Jágr řádí! I ve 49 letech dokázal dvakrát skórovat v jednom zápase nejvyšší české hokejové soutěže. Odnesl to Litvínov a Kladno si tak díky tomu připisuje první tři body v této sezoně. Navrch přidala slavná 68 ještě asistenci. Pražská Sparta dokázala otočit zápas proti Plzni.

Začátek sezony Kladnu vůbec nevyšel. První čtyři zápasy prohrálo a proti Litvínovu potřebovalo nutně bodovat. Kdo jiný by za to měl vzít než legendární Jaromír Jágr! Rytíři se dostali do vedení v 16. minutě, když slavná 68 založila akci, na jejímž konci byl Nicolas Hlava, který přes clonícího obránce prostřelil brankáře Litvínova.

Litvínovu se podařilo srovnat na začátku druhé třetiny. Po Havelkově ráně od modré se k dorážce dostal Stehlík a překonal brankáře domácích. Konec druhé části hry ale opět patřil Kladnu, které se prosadilo z přesilové hry. Tvrdou ránu od modré brankář vyrazil jen na hokejku Jaromíra Jágra, který poslal svůj tým opět do vedení.

Na začátku třetí třetiny ale bylo opět srovnáno. Zasloužil se o to Petr Straka, který se v předbrankovém prostoru zorientoval nejlépe a upravil skóre na 2:2. Kladno se ale prvních třech bodů v sezoně nechtělo vzdát a opět za to vzal Jaromír Jágr. Nejprve tvrdě vystřelil vedle branky. Pro odražený puk si sám dojel za branku, kterou objel tak rychle, že na něj obrana nestihla zareagovat a následně zasunul puk do odkryté branky.

Těžký zápas odehráli hokejisté pražské Sparty. V domácím prostředí se očekávalo, že si s Plzní snadno poradí, ale nebylo tomu tak. Západočeši po první třetině vedli zásluhou Thorella a Schleisse, a tak čekalo na Pražany hodně práce.

Svěřencům trenéra Jandače se podařilo snížit v polovině zápasu. Po velkém tlaku se před brankou nejlépe zorientoval Adam Polášek a díky jeho trefě vedla Plzeň už jenom o gól. Otočit skóre se Spartě podařilo ve třetí třetině, když v rozmezí 91 vteřin dvakrát skórovala zásluhou Horáka a Moravčíka.

Plzeň sice dokázala do konce základní hrací doby vyrovnat, ale v prodloužení nakonec rozhodl Erik Thorell.

Nedělní výsledky Tipsport extraligy:

Sparta Praha - Plzeň 4:3 po prodloužení

32. Polášek, 50. Horák, 52. Moravčík, 62. Thorell - 9. Thorell, 18., 54. Schleiss

18. Kotala, 59. Šťastný - 60. Zachar

Jágr se gólově prosadil i proti Liberci. Po zápase ho chválil spoluhráč Jakub Strnad.

K tématu Hokej

Getafe bez Jankta opět prohrálo, ve španělské lize je na posledním místě

Fotbalisté Getafe prohráli i další zápas ve španělské La Lize a jejich krize se prohlubuje. Tentokrát padli doma se Celtou Vigo 0:3 a v tabulce španělské ligy jsou na posledním místě s pouhými dvěma body. Do utkání stále nemohl nastoupit český záložník Jakub Jankto, jenž léčí zraněnou nohu.