Patrik Schick skóroval počtvrté v řadě, pak ale musel střídat. Haaland opět řádil

Český fotbalista Patrik Schick byl opět ústřední postavou Bayeru Leverkusen. V duelu proti Stuttgartu skóroval ve čtvrtém ligovém utkání v řadě. Jeho tým tak nakonec zvítězil 3:1. 25letý forvard ale zápas pro zranění nedohrál. Ve druhém dnešním zápase si Dortmund s chutí zastřílel s Unionem Berlín. Dvakrát se trefil Haaland.

Schickova chvíle přišla v 19. minutě, kdy stál na správném místě a míč bez problémů dopravil do sítě Stuttgartu. V tu chvíli vedl Leverkusen už 2:0, předtím totiž ještě skóroval Andrich.

Nicméně v 32. minutě byl Andrich vyloučen za ošklivý faul. Sudí sice nejdřív tasil žlutou, po zhlédnutí videa ale svůj verdikt upravil a vytáhl rovnou červenou.

Domácí Stuttgart navíc vzápětí snížil, když se trefil Mangala.

Na začátku druhého poločasu navíc zůstal na trávníku ležet Patrik Schick a gestem ukazoval, že musí střídat. Nepomohlo ani ošetřování a Bayer tak musel dohrávat zápas bez českého útočníka. Nicméně Leverkusen i v deseti lidech navýšil své vedení. Mladíček Florian Wirtz prokázal velkou formu a také rychlé nohy a upravil na konečných 3:1.

Haaland dvakrát skóroval

Branková přestřelka byla k vidění v Signal Iduna Park aréně. Dortmund přivítal na svém hřišti Union Berlín, který byl soupeřem pražské Slavie v Konferenční lize. Do vedení se dostali domácí už v desáté minutě, když se k odraženému míči ve vápně dostal Guerreiro, který naprosto luxusní střelou nedal brankáři šanci.

Ve 24. minutě už vedli domácí o dvě branky. Thomas Meunier jej centrem našel ve vápně a norský kanonýr hlavou vstřelil už šestý bundesligový gól v této sezoně. Třetí gól přidal Dortmund na začátku druhé půle. Reus poslal ostrý centr do vápna, kde si míč nešťastně srazil do své branky Friedrich.

Zdramatizovat utkání se hostům podařilo po hodině hry. Witsel fauloval Behrense a rozhodčí po kontrole videa nařídil penaltu. K té se postavil Max Kruse a suverénně proměnil. Ještě větší naděje hostům svitla deset minut před koncem. Na rohový kop si naskočil Voglsammer a hlavou se štěstím snížil na 2:3.

Nadějný stav pro Union vydržel pouhé dvě minuty. Witsel krásným nákopem našel Haalanda, který si odstavil obránce a naprosto fenomenálním lobem uzavřel na konečných 4:2.

Nedělní výsledky 5. kola Bundesligy:

Stuttgart - Leverkusen 1:3

38. Mangala - 2. Andrich, 19. Schick, 70. Wirtz

ČK: 32. Andrich

Dortmund - Union Berlín 4:2

10. Guerreiro, 24., 83. Haaland, 52. Friedrich (vl.) - 57. Kruse (pen.), 81. Voglsammer

Wolfsburg - Frankfurt 1:1

70. Weghorst - 38. Lammers

Odpolední výsledky 2. kola mistrovství Evropy v šipkách:

Borland - Cullen 5:10, Dolan - Cross 4:10, de Sousa - Humphries 10:8, Searle - Noppert 4:10