Schick skóroval, ale Haaland jej přestřílel. Bayern ve šlágru přejel Lipsko

Velkým šlágrem čtvrtého kola Bundesligy byl souboj mezi Leverkusenem a Dortmundem, kde se potkali i střelci Patrik Schick a Erling Haaland. Parádní zápas nabídl sedm branek a radovali se černožlutí. Vyhrál také Wolfsburg, jenž vede Bundesligu. Soupeř Slavie v Konferenční lize nedal gól. Bayern si připsal jasnou výhru nad Lipskem.

Zápas mezi Leverkusenem a Dortmundem měl všechno. Domácí se dostali do rychlého vedení, když se nártem prosadil Florian Wirtz. Za Dortmund srovnal Erling Haaland, který se vyšplhal do vzduchu a chladnokrevně skóroval. Následně přidal druhý gól hostující Bellingham, ale ten byl odvolán pro dřívější faul.

V závěru prvního poločasu dostal přihrávku do vápna Schick, který se střelou o brankovou konstrukci prosadil potřetí v řadě. Na startu druhého poločasu vyrovnal Julian Brandt, ale Diaby se vzápětí zpoza vápna přesně trefil a Leverkusen opět vedl. Guerreiro za Dortmund nicméně vyrovnal z krásného přímého kopu a Erling Haaland penaltou zakončil stav zápasu na 4:3.

Freiburg remizoval s Kolínem 1:1, Tomáš Ostrák odehrál osm minut. Stoprocentní Wolfsburg zvládl i čtvrté utkání a vede Bundesligu. Čtvrteční soupeř Slavie - Union Berlín hrál 0:0 s Augsburgem a Hoffenheim na domácím pažitu nestačil na Mohuč.

Velké utkání se hrálo v Lipsku, kam přijel Bayern. Obě mužstva v poslední době sehrála několik výborných vzájemných zápasů. Mnichovští se dostali do vedení z penalty a brzy vedli již 3:0. Laimer sice snížil nádherným gólem, ale německý mistr si nakonec odváží naprosto jasnou výhru 4:1.