Další sporty

Nejlepší parkuroví jezdci budou opět v Česku. Praha se chystá na vrchol sezony

Nejlepší parkuroví jezdci budou opět v Česku. Praha se chystá na vrchol sezony
Zdroj: Profimedia

Už za necelé dva měsíce se po roční pauze uskuteční v pražské O2 Areně vrchol parkurového sportu. Galashow Global Champions Prague Playoffs je na programu od 18. do 21. listopadu a organizátoři makají naplno. Neustále také monitorují situaci kolem covidu-19.

"Závěrečné přípravy jsou vždy náročné, v období pandemie covid-19 ještě o něco více, ale můžu ujistit fanoušky, že celý tým pracuje velmi intenzivně na tom, abychom opět připravili mimořádnou show a současně bezpečnou akci jak pro jezdce a koně, tak i pro diváky v areně," říká předseda organizačního výboru Jan Andrlík.

Parkurová Global Champions se blíží do svého finále a před jezdci jsou poslední dvě kola ve slovenském Šamoríně. Následně se ti nejlepší přesunou do Prahy. A jisté je, že se diváci mohou těšit opět na zvučná jména včetně olympijského vítěze z Tokia Ben Mahera a také na členy domácího týmu Prague Lions.

Loňský ročník slavné akce se neuskutečnil kvůli nepříznivé epidemiologické situaci, letos by ale nic nemělo stát v cestě. "Vstupenky na letošní ročník jsou nadále v prodeji. Jak jsme již informovali, všechny lístky z loňského odloženého ročníku zůstávají v platnosti, a to vždy na stejný den programu," prozradil Andrlík.

Související obsah

​Organizátoři i nadále monitorují situaci kolem koronavirové epidemie velice pečlivě. "Jsme si vědomi toho, že v očích potenciálních diváků může panovat obava ze stejného scénáře, jaký nastal před rokem, kdy se akce neuskutečnila. Letošní epidemiologická situace je ale výrazně příznivější a my děláme vše pro to, abychom mohli v O2 areně opět spatřit nejlepší světový parkur," doplnil předseda organizačního výboru.

"Každopádně se dokážu vžít do role diváků a chápu, že někteří si nejsou jisti, zda vstupenky kupovat. Proto bych je chtěl všechny ujistit, že pokud by se letošní ročník Global Champions Prague Playoffs neuskutečnil nebo by se musel uskutečnit bez diváků, bude všem fanouškům vrácena hodnota zakoupených vstupenek v jejich plné výši," ujišťuje Andrlík.

Za Prague Lions jezdí také Anna Kellnerová:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události