Tenis

Federer se chystá na návrat. Snad mám to nejhorší za sebou, doufá

Roger Federer
Zdroj: Profimedia

Fenomenální švýcarský tenista Roger Federer opět chystá návrat na kurty. Dvacetinásobného grandslamového šampiona v poslední době trápí problémy s kolenem, které už měl třikrát operované. Nyní ale věří, že nejhorší má už za sebou a vše by mělo být na dobré cestě.

"Daří se mi dobře, rehabilitace pokračuje krok za krokem dopředu. To nejhorší mám za sebou, těším se na všechno, co mě potká," prozradil 40letý tenista. Naposledy se Federer představil na slavném Wimbledonu, kde vypadl ve čtvrtfinále. Následně se podrobil třetí operaci.

"Když se člověk vrací po takovém zranění, pak je každý den lepší než ten předchozí. Je to vzrušující období, už jsem to zažil loni, takže s tím nemám psychicky žádné potíže," pokračovala bývalá světová jednička.

Související obsah

​Kdy přesně se ale na kurty opět vrátí, to není známo. "Chci se co nejdříve zapojit do kondičního tréninku a vrátit se na kurt, ale bude to chtít čas," řekl. S jistotou ale Federer přijde o slavný Laver Cup, který se odehraje od tohoto pátku do neděle v Bostonu. "To mě samozřejmě mrzí hodně. Samozřejmě jsem věděl, že jednou u toho nebudu, ale netušil jsem, že už to bude letos," je smutný rodák z Basileje.

O třetí operaci Rogera Federera jsme informovali také ve Sportovních novinách:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události