Basketbal

Nechceš se nechat očkovat? Tak sbohem! Reprezentant přišel o angažmá

Nechceš se nechat očkovat? Tak sbohem! Reprezentant přišel o angažmá
Basketbalový reprezentant Nového Zélandu Tai Webster | Zdroj: Profimedia

Sportovní svět eviduje další případ hráče, který kvůli nezájmu o očkování přišel o angažmá. Tím nejnovějším je novozélandský reprezentant Tai Webster, který musel skončit v klubu New Zealand Breakers. Vedení klubu to odůvodnilo tím, že by bez očkování nemohl cestovat s týmem k venkovním zápasům.

New Zealand Breakers hraje nejvyšší australskou soutěž a Webstera angažoval před loňskou sezonou. Šestadvacetiletý hráč si nepočínal vůbec špatně, když nastřádal v průměru více než 17 bodů na zápas, měl 4,9 doskoků a stejný počet asistencí. I přes to musí v klubu skončit, protože se odmítl očkovat.

"Tai hrál v loňské sezoně u nás úžasně. Přejeme mu to nejlepší," řekl majitel klubu Matt Walsh. "Já plně respektuji svobodu každého hráče v rozhodnutí, jestli se nechá očkovat, nebo ne, ale bohužel žijeme v neobyčejných časech. Bylo by pro hráče nemožné bez očkování s námi cestovat kvůli restrikcím, které mají v Austrálii," vysvětlil své rozhodnutí. "Dveře pro Taie ale necháváme otevřené," doplnil. 

Související obsah

Mimo toho, že je Webster reprezentantem Nového Zélandu, má zkušenosti i s NBA, kde si zahrál v rámci Summer League za Golden State Warriors nebo Miami Heat. Má také zkušenosti z Evropy, když nastupoval za Frankfurt a Galatasarayi Istanbul. 

Problémy s koronavirem měli i čeští basketbalisté na olympijských hrách.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Basketbal

Důležité Události