Hokej

Kluci tu lítají víc než v NHL, hodnotí Krejčí. Na olympiádě by si zahrál rád

David Krejčí prožívá vskutku snový návrat na českou hokejovou scénu. Ve čtyřech zápasech vstřelil pět gólů a na další jeden přihrál. V rozhovoru přiznal, že se mu v Česku zatím líbí po hokejové a osobní stránce. Je také v častém kontaktu s kamarádem Davidem Pastrňákem. Pochvaluje si i českou kuchyni.

David Krejčí strávil v NHL dlouhých čtrnáct let. Letos v létě se rozhodl, že bylo zámořského hokeje dost a vrátil se do České republiky, kde září v dresu Olomouce. "Rozdíl mezi NHL a extraligou je zatím brzy hodnotit. Určitě je tu větší hřiště a ti kluci tady fakt lítají. Neříkám, že jsou rychlejší nebo pomalejší než v NHL, ale tím, že je hřiště větší, tak mi to tak připadá," řekl zkušený útočník, který zatím ve čtyřech zápasech pětkrát skóroval. 

Z gólů má samozřejmě radost, ale hlavní pro Krejčího je, že hraje znovu v Česku před svoji rodinou a kamarády. "Já jsem si nedával žádné bodové cíle. Jen jsem chtěl pomoci týmu co nejlépe můžu. Když budou padat góly a budeme vyhrávat, nebo to tak nebude, tak budu spokojený," řekl upřímně Krejčí.

Související obsah

Kromě hokeje si pětatřicetiletý útočník užívá i osobní život. "Já jsem v Olomouci doma, tak to tam znám. Konečně jsme začali i chodit po památkách a usadili se. České dobrodružství začíná. Poslední dobou jsem si dal až moc české kuchyně. Po zápase si i rád dám české pivo.  Všude dobře, doma nejlépe," září spokojeností.

Velkým lákadlem je pro Krejčího i olympiáda, která se bude konat příští rok v Pekingu. "Já vím, kde si stojím mezi českými hráči. Pak už bude záležet na zájmu a zdraví. Olympiáda mě určitě láká. Záleží, jak se to vyvine s covidem. Olympiáda bez diváků by nebyla ono," říká. Navíc by se díky tomu potkal i se svým parťákem z Bostonu. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události