Hokej

Skvělá zpráva pro Minnesotu! Opora prodloužila smlouvu

Skvělá zpráva pro Minnesotu! Opora prodloužila smlouvu
Zdroj: Profimedia

Dlouhá jednání o nové smlouvě jsou u konce. Ruský útočník Kirill Kaprizov se Minnesotě upsal na dalších pět let, díky čemuž si vydělá 45 milionů dolarů (1 miliarda korun). Produktivní hráč, který se minulou sezonu zásadně podílel na postupu Wild do vyřazovacích bojů, tak své působení v klubu prodlouží.

Kaprizov vlétl do NHL jako kometa. Hned v první sezoně po příchodu z CSKA Moskva patřil mezi nejlepší hráče celé soutěže, když v 62 zápasech posbíral úctyhodných 54 bodů. Po zásluze byl tak vyhlášen nejlepším nováčkem sezony. Nicméně smlouvu s Minnesotou měl podepsanou pouze na rok, a tak se v létě stal volným hráčem a začala jednání o nové smlouvě.

Čtyřiadvacetiletý útočník patřil v uplynulé sezoně mezi největší opory Minnesoty. S 51 body v základní části byl s přehledem nejproduktivnějším hráčem týmu a pouze 21 hráčů z celé NHL bylo lepších než on. Stal se tedy jasným tahounem, který dotáhl Wild až do vyřazovacích bojů, kde vypadli až v sedmém zápase proti Vegas. Bylo tedy jasné, že podepsání nového kontraktu nevyjde Minnesotu úplně levně.

Související obsah

​Po dlouhém jednání se ale obě strany nakonec dohodly, a tak Kaprizov prodloužil smlouvu na dalších pět let. Každý rok si v průměru přijde na devět milionů dolarů, což mu ve výsledku vynese asi jednu miliardu korun. 

Setrvání v NHL si prodlouží i legendární slovenský obránce Zdeno Chára:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události