Fotbal

Výtržnosti fanoušků při finále Eura? Anglii hrozí přísný trest

Od finále evropského šampionátu mezi Anglií a Itálií uplynulo už více než tři měsíce, ale stále není znám trest za nedovolené vniknutí fanoušků na stadion před zápasem. Nyní se toto téma opět otevírá a je pravděpodobné, že UEFA Anglii potrestá tím, že minimálně jeden zápas bude muset její reprezentace odehrát za zavřenými dveřmi.

Scény, které se odehrávaly před začátkem utkání mezi Anglií a Itálií ve Wembley, byly opravdu děsivé. Tisíce fanoušků, které neměli zakoupenou vstupenku, se násilím dostaly na stadion, když je nedokázala zastavit policie ani pořadatelská služba. Podle webu Daily Mail se anglická Fotbalová asociace stále snaží jednat s UEFA vyjednat zmírnění trestu, ale Unie evropských fotbalových asociací stále nevyloučila, že minimálně na jeden zápas stadion zavře. 

Policie a pořadatelská služba sice podle vyjádření UEFA neudělala žádnou chybu, ale stále to nestačilo, aby tisícovky neposlušných fanoušků zastavily. Rodiny několika fotbalistů byly těmito fanoušky dokonce napadeni. Mezi nimi byl i kapitán Manchesteru United Harry Maguire, jehož otec si z finálového zápasu odnáší hodně nepříjemné vzpomínky. 

Související obsah

​"To, co se tam stalo, bylo děsivé. Moje rodina si příště rozmyslí, jestli na stadion zase někdy půjde. Jsem rád, že tam nebyly přítomné i moje děti," řekl Maguire poté, co jeho otec musel opustit stadion s podezřením na zlomená žebra a s dýchacími potížemi.

Na případný trest si tak Anglie ještě bude muset počkat. Na rozdíl od Maďarska, které za rasistické urážky během zápasů na evropském šampionátu má zavřený stadion po dobu dvou utkání. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Výsledky NBA: Lakers padli s Oklahomou, Krejčí nehrál

Vít Krejčí i Tomáš Satoranský byli připraveni jako náhradnici, ale ani jeden z Čechů do zápasů nezasáhl. Výsledky: Orlando Magic – Carlotte Hornets 111:120, Boston Celtics – Washington Wizards 107:116, Brooklyn nets – Miami Heat 93:106, New Orleans – Atlanta Hawks 99:102, Toronto Raptors – Indiana Pacers 118:100, Milwaukee Bucks – Minnesota 108:113, Oklahoma – LA Lakers 123:115, Phoenix Suns – Sacramento 107:110, Portland Trail Blazers – Memphis Grizzlies 116:96, LA Clippers – Cleveland 79:92.