Hokej

Už nejsi kapitán, jdeš na operaci. Aneb jak Buffalo hazarduje se zdravím Eichela

Už nejsi kapitán, jdeš na operaci. Aneb jak Buffalo hazarduje se zdravím Eichela
Zdroj: Profimedia

Dvojka draftu roku 2015, která byla vybrána hned po fenomenálním Connoru McDavidovi, Jack Eichel, je už delší dobu na odchodu z Buffala. Americký útočník chce jít za novou výzvou, ale vedení Sabres zatím žádnou nabídku nepřijalo. Naopak hraje zákulisní hry, které mají daleko od toho, jak sport známe a jak by měl fungovat.

Pojďme na úplný začátek nekonečné ságy. Jack Eichel se v březnu poranil a od této doby je mimo hru. Mluví se o velice nebezpečném zranění v oblasti krku, které ale Eichel nemůže sám vyřešit. V zákulisních hrách, kdy chce mladý Američan změnit tým, se dějí velice nehezké věci. Tým jej poslal na operaci až v době, kdy se blíží sezóna.

A také mu sebral kapitánské céčko...

To je ovšem nejspíše to nejmenší. Půl roku čeká Eichel na to, až jej vedení Sabres pošle na operaci, kterou může schválit právě jen tým a čtyřiadvacetiletý sportovec s tím nic neudělá. Kolektivní smlouva NHL totiž umožňuje týmům určit průběh léčení. Pro některé menší zranění se to dá pochopit, ale operace krku je úplně jiný level. Eichela tak konečně čeká operace páteře.

Související obsah

Samozřejmě manažer dělá pro tým to nejlepší, ale něco je opravdu za hranou. Sabres nechtějí přijít o hráče, který měl navrátit slávu celé organizaci, ale bránit mu v životním rozletu je nejspíše naprosto mimo lidské chápání. 

"Myslím, že bychom se všichni shodli na tom, že jsme doufali, že se vyhneme operaci. Bohužel včera Jack neprošel fyzickou kondicí. V tuto chvíli není Jack ochoten pokročit v tom, co navrhují naši lékaři. Budeme pokračovat v práci k řešení," řekl na čtvrteční tiskové konferenci generální manažer Kevyn Adams.


Takhle dobrý Jack Eichel je:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události

Krátká zpráva

Odpolední výsledky 2. kola mistrovství Evropy v šipkách:

Borland - Cullen 5:10, Dolan - Cross 4:10, de Sousa - Humphries 10:8, Searle - Noppert 4:10