Další sporty

Ironman se přesouvá. Extrémní triatlon se poprvé neuskuteční na Havaji

Ironman se přesouvá. Extrémní triatlon se poprvé neuskuteční na Havaji
Zdroj: profimedia.cz

Nejtěžší závod světa Ironman se poprvé v historii nebude konat na Havaji. Extrémně náročné mistrovství světa v dlouhém triatlonu míří do amerického státu Utah.

3,9 km plavání, 180,3 km na kole a na závěr uběhnout maraton, to čeká na účastníky nejslavnějšího triatlonu Ironman. Ten nejslavnější, konaný na Havaji, byl letos několikrát odložen, a nakonec se poprvé od svého založení v roce 1978 neuskutečnil.

Závod se z října 2021 přesunul na květen 2022 a kromě termínu se mění i místo. Ironman se uskuteční ve městě St. George ve státu Utah, USA.

Ve stejný rok by pak měl proběhnout i ročník 2022, a to už na tradičním místě, u havajského města Kona. Pořadatelé si však připravili novinku, závod rozdělili do více dnů. Ženy by měly otestovat své limity 6. října a muži dva dny na to.

Na Ironmanu zanechali stopu i Češi. Konkrétně Petr Vabroušek, který má na kontě 15 startů. V roce 2002 se umístil na 19. místě. A extrémního triatlonu se zúčastnil i hendikepovaný Michal Šiška, který jej mezi vozíčkáři dokončil na třetím místě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události

Krátká zpráva

Getafe bez Jankta opět prohrálo, ve španělské lize je na posledním místě

Fotbalisté Getafe prohráli i další zápas ve španělské La Lize a jejich krize se prohlubuje. Tentokrát padli doma se Celtou Vigo 0:3 a v tabulce španělské ligy jsou na posledním místě s pouhými dvěma body. Do utkání stále nemohl nastoupit český záložník Jakub Jankto, jenž léčí zraněnou nohu.