Martincová v Ostravě končí. Kvitová vybojovala postup do semifinále

Zdroj: profimedia.cz

Počínání Terezy Martincové na domácím turnaji v Ostravě končí. Ve čtvrtfinále ji zastavila světová čtyřka Maria Sakkariová, která zvítězila ve dvou setech 7:6 a 6:3. Petra Kvitová však utkání s Jil Teichmannovou zvládla a jde dál.

Po překonání Siniakové i Pavljučenkové měla Martincová skvěle našlápnuto. Odhodlání a touhu vyhrát ukázala hned v prvním setu, kdy se ze stavu 4:2 dotáhla na rozdíl jednoho gemu a sadu poslala do tajbrejku.

Bohužel ve zkrácené hře na soupeřku nestačila a Řekyně si připsala první set. V druhém setu už byla Sakkariová jistější a českou hráčku za čtyřicet čtyři minut porazila 6:3. Soupeřky spolu hrály celkem třikrát, vždy se z vítězství radovala Sakkariová.

Připomeňte si cestu Terezy Martincové:

V podvečer se na kurtu představila Petra Kvitová, která po dvou setové bitvě přešla přes Jil Teichmannovou do semifinále. První set rozhodla za stavu 5:4, kdy Švýcarce vzala podání a pro sebe získala sadu.

Druhý set začal vedením Teichmannové, ale světová desítka z Bílovce dotáhla dvoubodový náskok, a dokonce šla do vedení 3:2. Za stavu 5:4 si pak Kvitová pohlídala své podání a výsledkem 6:4,6:4 si vzala jízdenku do semifinále. Tam se utká s vítězkou duelu Bencicová – Kontaveitová.