Fotbal

Fotbalista s nejvíce trofejemi v historii se rozhodl. Kde bude hrát?

Fotbalista s nejvíce trofejemi v historii se rozhodl. Kde bude hrát?
Brazilský fotbalista Dani Alves | Zdroj: Profimedia

Brazilský reprezentant Dani Alves, který je mimochodem známý tím, že během své kariéry získal úctyhodných 43 trofejí, se rozhodl, kde bude letos hrát. Velezkušený fotbalista na svém instagramu oznámil své další angažmá.

Rodák z brazilského Juazeira patří mezi nejlepší křídelní obránce historie. Byl u čtyř stovek velkých úspěchů, s počtem 43 trofejí je hráčem, který získal nejvíce týmových úspěchů v historii fotbalu. Jen Ligu mistrů vyhrál třikrát. Stál u největších úspěchů Barcelony v tomto století a dařilo se i v Juventusu či PSG.

V posledních dvou letech hrál Alves v rodné Brazílii za Sao Paulo. Rekordní poslední trofej získal osmatřicetiletý fotbalista na olympijských hrách, kde vybojoval zlaté medaile ve finále proti Španělsku. "Přišel jsem vás informovat, že jsem se rozhodl po zbytek roku nepodepsat žádný klub," napsal Alves na svém instagramu.

Související obsah

"Přišel jsem do Brazílie za dětským snem – být šampionem klubu mého srdce je k nezaplacení. Není to o penězích, je to o hodnotách, je to o mužství, je to o charakteru a dědictví," dodal Alves. Není jisté, zda kariéra elitního hráče bude pokračovat, ale moc let mu už nejspíše nezbývá. 


Bývalý klub Alvese Juventus se v lize zatím trápí, ale v pátém kole konečně poprvé vyhrál:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události