šipky

Startuje největší amatérský šipkařský turnaj. Hraje se o čtvrt milionu

Startuje největší amatérský šipkařský turnaj. Hraje se o čtvrt milionu
Zdroj: Profimedia

Šipky nabírají nejen v České republice na stále větší popularitě. A proto vznikl největší amatérský šipkařský turnaj Gambrinus Cup. Soutěž pro čtyřčlenné týmy startuje 11. října a hlavní výhrou je 250 tisíc korun.

Do turnaje je momentálně přihlášeno několik stovek hráčů a hrát se bude ve více než 400 hospodách. "Šipky jsou typickým hospodským sportem, který přináší zábavu, vzájemné hecování a příjemně strávený čas s přáteli," prozradil manažer projektu Jan Odložil.

Patronem turnaje je aktuálně nejlepší český šipkař Karel Sedláček. "Jsem rád, že se Gambrinus rozhodl uspořádat turnaj pro všechny nadějné hráče. Je to skvělá propagace našeho sportu. Věřím, že se mezi stovkami amatérských hráčů najdou talenti, kteří do budoucna obohatí i profesionální soutěže," říká aktuální světová 66.

Související obsah

​Svůj tým poskládal také bývalý fotbalista Petr Švancara nebo Jakub Kohák. I vy stále můžete přihlásit svůj tým zde.

"Chceme šipky zpopularizovat a dostat je mezi širokou veřejnost, aby bavily lidi v hospodách po celé České republice. Rádi bychom do této zábavy vtáhli především ty, kteří šipky ještě nezkusili - proto je Gambrinus Cup pouze pro amatéry. Věříme, že se do turnaje přihlásí přes tisíc čtyřčlenných týmů a nejlepší z nich si odnese čtvrt milionu korun," doplnil Odložil.

Turnaj startuje 11. října a velké finále je na programu 18. prosince ve Fóru Karlín.

Takto Karel Sedláček hodnotil své poslední vystoupení na Super Series:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události

Krátká zpráva

Obhájce titulu z Milwaukee padl s Miami o 42 bodů

NBA výsledky: Atlanta Hawks – Dallas Mavericks 113:87, Miami Heat – Milwaukee Bucks 137:95, Golden State Warrios – LA Clippers 115:113

Krátká zpráva

Krejčí pomohl gólem k výhře v Olomouci, Energie zdolala Kometu

Hokejista David Krejčí dokázal gólem do prázdné brány definitivně rozhodnout o výhře jeho Olomouci proti Mladé Boleslavi 2:0. V rámci předehrávky 16. kola Tipsport extraligy se pak z výhry radují také v Karlových Varech, domácí Energie totiž porazila Kometu Brno 5:3.