Atlético tentokrát otočit zápas nezvládlo. Nedařilo se ani Realu

Zklamaný Antoine Griezmann Zdroj: Profimedia

Atlético Madrid neprožívá v posledních kolech úplnou herní pohodu. V minulém kole v nastaveném čase otočilo jen tak tak zápas s Getafe, ale s Deportivem Alavés padli 0:1, a v boji o čelo tak madridský celek ztratil. Jenže nedařilo se ani městskému rivalovi Realu, který pouze remizoval s Villarrealem.

Jediný gól zápasu přišel hned v úvodu. Ve čtvrté minutě zahrál Duarte rohový kop na zadní tyč, kde si výborně naskočil Victor Laguardia a poslal domácí do vedení. K vidění nebyl příliš ofenzivní fotbal a šancí bylo pomálu.

Za zmínku stojí až ta z druhého poločasu. Devět minut před koncem mohl dát definitivní tečku za vítězstvím Alavése Pina, ale z hranice penalty v obrovské příležitosti přestřelil. Atlético Madrid tak podlehlo Deportivu Alavés 0:1.

Zápas Realu Madrid a Villarrealu byl soubojem dvou stále neporažených celků. A platí to i po sedmém kole. Bílý balet byl o něco lepším týmem, ale vázla mu koncovka. Své šance měla i Žlutá ponorka, ale nakonec souboj skončil bez branek. Real tak vede soutěž se 17 body, ale již v neděli se na něj může dotáhnout Sevilla.

Remízu na poslední chvíli zachraňovala Valencia, která s Bilbaem srovnala stav až v páté minutě nastavení. Uspěla Sevilla, která si poradila s Espanyolem v poměru 2:0.​

Obhájce titulu z Milwaukee padl s Miami o 42 bodů

NBA výsledky: Atlanta Hawks – Dallas Mavericks 113:87, Miami Heat – Milwaukee Bucks 137:95, Golden State Warrios – LA Clippers 115:113

Krejčí pomohl gólem k výhře v Olomouci, Energie zdolala Kometu

Hokejista David Krejčí dokázal gólem do prázdné brány definitivně rozhodnout o výhře jeho Olomouci proti Mladé Boleslavi 2:0. V rámci předehrávky 16. kola Tipsport extraligy se pak z výhry radují také v Karlových Varech, domácí Energie totiž porazila Kometu Brno 5:3.