Kadeřábek skóroval při výhře Hoffenheimu, Lipsko rozdalo kanára

Sobotní program šestého kola Bundesligy nabídl hned několik zajímavých zápasů. Lipsko se zvedlo a nasázelo berlínské Herthě hned šest gólů. Pavel Kadeřábek zapsal jeden gól a přidal asistenci. Překvapivě padl Dortmund, který nestačil na Mönchengladbach, když prohrál 0:1.

Kadeřábkův Hoffenheim vyzval Wolfsburg, který dosud neprohrál a držel se na dostřel prvního Bayernu. Vlci sice vedli, ale Andrej Kramarič do poločasu vyrovnal. Po sedmdesáti minutách Kadeřábek asistoval u vítězné branky Baumgartnera, třetí sám český fotbalista vstřelil.

Patrik Schick nastoupil v základní sestavě svého Leverkusenu, ale poprvé po čtyřech zápasech se mu nepovedlo skórovat. Jediný gól v utkání s Mohučí vstřelil talentovaný Florian Wirtz. Union Berlín přetlačil Bielefeld.

Jednoznačným výsledkem se prezentovalo Lipsko, kterému se v minulých zápasech vůbec nedařilo. RB v prvním poločase dalo hned pět branek, ale jedna vinou ofsajdu neplatila. Dvakrát se prosadil Nkunku, který je aktivním střelcem v posledních dnech. Lipsko nakonec vyhrálo 6:0.

Dortmund rychle otevřel skóre utkání. Už v osmé minutě se hosté radovali, ale kvůli ofsajdu gól nebyl uznán. A tak se radovali domácí. Se štěstím se ve vápně dostal k míči Denis Zakaria a zamířil přesně do vzdálenější šibenice. Navíc ve 40. minutě si nechal dát úplně zbytečnou druhou žlutou Dahoud a musel do sprch.

Ve druhé půli byl Mönchengladbach daleko lepším týmem a neustále si vytvářel jednu šanci za druhou. Gól však už nedali. Ale i tak si dokráčeli pro hodně cenné tři body po vítězství 1:0.

RB Lipsko – Hertha BSC 6:0
15. Nkunku, 23. Poulsen, 45+3. Mukiele, 60. Forsberg (pen.), 70. Nkunku, 77. Haidara

1. FC Union Berlín – DSC Arminia Bielefeld 1:0
83. Behrens

Borussia Mönchengladbach – Borussia Dortmund 1:0 (1:0)
37. Zakaria

Obhájce titulu z Milwaukee padl s Miami o 42 bodů

NBA výsledky: Atlanta Hawks – Dallas Mavericks 113:87, Miami Heat – Milwaukee Bucks 137:95, Golden State Warrios – LA Clippers 115:113

Krejčí pomohl gólem k výhře v Olomouci, Energie zdolala Kometu

Hokejista David Krejčí dokázal gólem do prázdné brány definitivně rozhodnout o výhře jeho Olomouci proti Mladé Boleslavi 2:0. V rámci předehrávky 16. kola Tipsport extraligy se pak z výhry radují také v Karlových Varech, domácí Energie totiž porazila Kometu Brno 5:3.