Diazovi se návrat do UFC nepovedl, Volkanovski i Ševčenková obhájili titul

Diazovi se návrat do UFC nepovedl, Volkanovski i Ševčenková obhájili titul
Zdroj: Profimedia.cz

Jeden z nejlepších zápasů roku 2021 podle mnoha expertů dopadl lépe pro australského zápasníka Alexandera Volkanovského. Elitní dvaatřicetiletý zápasník podruhé v řadě obhájil titul pérové váhy.

Hodně nabitý byl poslední víkend v září pro bojové sporty. Mimo titulového zápasu v boxu mezi Anthonym Joshuou a Oleksandrem Usykem se konala akce UFC 266, kde se v titulovém zápase potkali Alexander Volkanovski a Brian Ortega. O zápasu se mluví jako o tom nejlepším v roce 2021.

Alexander Volkanovski byl hned několikrát pod tlakem a čelil submisi, ale každé kritické situaci unikl. V pětikolovém zápase nakonec zvítězil a podruhé v řadě obhájil svůj titul. Jeho vítězství přišlo s jednomyslným rozhodnutím rozhodčích. Australan tak vylepšil svou profesionální bilanci na 23-1.

Související obsah

https://twitter.com/ufc/status/1441988312512614402​

O titul se na stejné akci bojovalo také mezi elitní Valentinou Ševčenkovou a Lauren Murphyovou. První jmenovaná obhájila titul již pětkrát v řadě a ani na šestý pokus o něj nepřišla. Ve čtvrtém kole rodačka z Kyrgyzstánu zasypala protivnici údery a na technické KO zvítězila. 

Vítězně se do organizace UFC chtěl vrátit legendární Nick Diaz, ale to se mu nakonec nepovedlo. V zápase po více jak šesti letech nestačil ve střední váze na Robbieho Lawlera, který zvítězil ve třetím kole na technické KO. Výkon večera předvedl Merab Dvališvili, jenž ranami zasypal Marlona Moraese a vyhrál taktéž na technické KO.

V UFC působí také Nickův bratr Nate, ale ten své poslední dva zápasy v kleci prohrál:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události