Motorsport

Nejtěžší kolo play-off série závodů NASCAR se jede z neděle na pondělí

První start druhé části finálových bojů je naplánován v Las Vegas. Tedy na středně dlouhém oválu. Další dva závody pak na nepředvídatelné Talladeze a stále neznámém povrchu v Charlotte. O to více bude důležité v Las Vegas uspět.

Jak je známo, v nejvyšší soutěži NASCAR se o titulu rozhoduje v tzv. play-off. Tedy po vzoru týmových sportů, se po základní části sezóny odloučí hrstka nejúspěšnějších od zbytku startovního pole a nadále se mezi sebou perou o trofej nejcennější. První trojzávodové kolo play-off mají letos jezdci již za sebou.

S finálovou skupinou se rozloučil Aric Almirola, Michael McDowell, Tyler Reddick a možná překvapivě i šampión z roku 2004 Kurt Busch. Druhá část finálové řady se kromě Las Vegas podívá i na okruhy Talladega a Charlotte. V Alabamě se dějí často hromadné nehody a propad o desítky míst se dá zařídit i v posledním kole závodu.

Související obsah

V Charlotte, kde se pojede na klasické trati napletené v útrobách oválu, se jakákoliv zaváhání velmi těžko vrací do vyšších bodových zisků. V posledních třinácti závodech v Nevadě byl 12x nejrychlejší jezdec, který v předchozích sezónách alespoň jednou získal titul. V Las Vegas tedy nestačí k úspěchu mít štěstí, je potřeba mít zkušenosti. Vítěznou řadu však letos přerušil Kyle Larson, který s kolegy z Hendrick Motorsport letos slaví nebývalé úspěchy.

Netřeba zdůrazňovat, že právě Kyle Larson je jedním z hlavních adeptů na zisk letošního titulu. Závod na oválu Las Vegas Motor Speedway bude odstartován po jedné hodině v noci z neděle na pondělí. Sledujte závody NASCAR na programu Nova Sport 3.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události

Krátká zpráva

Páteční výsledky Tipsport Extraligy:

Třinec - Pardubice 2:3 po prodloužení Zlín - Sparta Praha 1:4 Mountfield Hradec Králové - Vítkovice 4:2 Olomouc Litvínov 1:0