Fotbal

Bizarní gól v Serii A: Útočník skóroval s lahví v ruce. Co říkají pravidla?

Kam s lahví vody, když se útočí? Tak tuhle otázku Mattia Destro v utkání Janov – Verona vyřešil po svém. S flaškou v ruce se vydal do akce a držel ji i v momentě, kdy svůj tým poslal do vedení 3:2.

Běžela 85. minuta, když se hráči Janova vydali do brejku. Míč se dostal až k útočníkovi Mattiovi Destrovi, který ve vápně zasekávačkou obešel obránce a pak překonal gólmana Montipa.

Janov šel do vedení 3:2 a spoluhráči se sesypali na úspěšného střelce, který se trefil i před pěti minutami. Opakovaný záběr však odhalil bizarní situaci. Destro během celé akce držel v levé ruce láhev s vodou.

"Měl jsem křeče, už jsem byl unavený a prostě jsem nevěděl, kam láhev zahodit. Tak jsem si ji nechal v ruce," popisoval hráč s číslem 23. Těsně před začátkem akce se totiž občerstvoval.

Zdroj: profimedia.cz

A co říkají pravidla? Může fotbalista hrát s cizím předmětem v ruce, který není součástí základní výstroje? Naše redakce se na tuto otázku zeptala předsedy pravidlové komise FAČR Jiřího Kureše.

"Je to konkrétní situace, která pravidlově není přesně řešená. Hráč by neměl mít v ruce nic, co ohrožuje zdraví ostatních. Co se týká občerstvení, tak pít by měl jen během přerušení hry. Nevím, jak to rozhodčí řešil, ale měl ho upozornit, že s tím hrát nemůže." 

A je PET lahev v ruce důvod pro neuznání gólu? "To už pravidla přímo neřeší. Rozhodčí ho měl upozornit, ať to odloží. Jestliže ho rozhodčí neupozornil, tak hrál prostě dál. Otázkou je, jestli tím někoho ohrozil."

Související obsah

Nutno zmínit, že ani dvě Destrovy trefy na vítězství nestačily. Verona, která i díky penaltě Antonína Baráka původně vedla 2:0, nakonec uhrála alespoň bod. V nastavení srovnal na 3:3 Kalinič.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události