Další sporty

Zápas s Furym se vzdaluje. Joshua přišel o pásy, šanci i dvě miliardy korun

Zápas s Furym se vzdaluje. Joshua přišel o pásy, šanci i dvě miliardy korun
Boxerští šampioni Tyson Fury a Anthony Joshua Zdroj: koláž tn.cz / profimedia

Anthony Joshua ztratil mistrovské pásy WBA, WBO, IBF a IBO, ale svět boxu možná přišel o nejočekávanější zápas moderní éry. Jak to vypadá s dlouho diskutovaným kláním proti Tysonovi Furym?

Ještě v létě to vypadalo, že největší zápas v britské historii boxu o sjednocení čtyř velkých titulů je hotová věc. Z obou kempů šly dobré zprávy a boxeři se údajně domluvili na hned dvou střetnutích. Za první superzápas si měl každý odnést neuvěřitelných 2,17 miliardy korun. Pohádková výplata je ale nyní v nedohlednu.

Roky zmiňovaný duel nakonec odložila smlouva, díky které si Deontay Wilder (42-1-1) nárokoval třetí duel. Ten proběhne 9. října. Měla to být formalita. Očekávalo se, že Fury (31-0-1) nebezpečného ranaře porazí i napodruhé a pak už fanoušci dostanou ten zápas, ze kterého by vzešel neoddiskutovatelný král těžké váhy.

​Připomeňte si druhý zápas Fury vs. Wilder, který skončil v sedmém kole:

​Jenže vše je jinak. Neporažený Alexander Usyk (19-0) o víkendu díky své rychlosti a po 12 kol nekončící fyzičce dominantním výkonem přeboxoval nyní již bývalého šampiona Anthonyho Joshuu (24-2). Výsledkem bylo jednomyslné vítězství na body a zisk tří ze čtyř velkých titulů (WBA, WBO, IBF).

Související obsah

Joshua si připsal druhou porážku kariéry a podruhé přišel o své pásy. Jeho prohra navíc zkřížila plány na nejočekávanější zápas moderní éry s šampionem WBC Tysonem Fury (31-0-1).

Nyní se totiž soustředí na odvetu, kterou po odpočinku odsouhlasil i Usyk a je dána zápasnickou smlouvou. I kdyby mu porážku v příštím roce vrátil, jako to udělal v roce 2019 s Andy Ruizem (34-2), není jisté, že by k zápasu s Furym nakonec došlo. Cikánský Král již v minulosti naznačil, že se jeho působení v profesionálním ringu chýlí ke konci. Mohl kariéru zakončit dvěma zápasy s Joshuou, ale nyní je onen zápas vzdálenou a nejistou budoucností.

Navíc stále existuje šance, že by ho Wilder napotřetí zaskočil a i druhý šampion by přišel o svou korunu. Na druhou stranu Joshua na tiskové konferenci naznačil, že k zápasu může dojít i bez čtyř velkých pásů v sázce.

"Pásy jsou super, jsou zábava, jsou součástí odkazu, ale s Tysonem Furym nebo Deontayem Wilderem můžu boxovat i bez nich. Být jednoznačným šampionem je fajn titul, fajn věc, za kterou si jít, ale sledovali byste náš zápas i bez toho?" zakončil Joshua výpověď otázkou, na kterou dostal jasnou odpověď: "Stoprocentně!"

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události