Motorsport

König dlouho bojoval o stupně vítězů, nakonec dojel těsně za desítkou

Český superbikový závodník v kategorii Supersport300 Oliver König dlouho bojoval ve španělském Jerezu o stupně vítězů. Nakonec ale dojel jedno místo za elitní desítkou. Oba závody v královské kategorii vyhrál Turek Ratgatlioglu.

Celý závodní víkend byl hodně poznamenaný sobotní nešťastnou událostí, při které přišel o život teprve 15letý Dean Berta Viňales. "Byl to velmi nadějný jezdec, nálada v paddocku byla hrozná. Bohužel je to odraz té našlapané třídy, kde je hodně mladých a agresivních jezdců. Před koncem sezony se navíc chtějí předvést a tak riskují," řekl k tragické události König.

V závodě, který byl přerušen, nakonec zvítězil Jeffrey Buis. V nedělním závodě se v hlavním poli držel i Čech Oliver König, který dlouho bojoval o stupně vítězů, ale nakonec skončil na jedenáctém místě.

"Měl jsem vymyšlenou strategii pro závěr závodu, schválně jsem se tam tolik necpal. Jenže v poslední zatáčce mě sestřelil namotivovaný Brazilec Kawakami. Naštěstí jsem nespadl, ale propadl jsem se za první desítku. Jinak jsem plánoval ze slipstreamu zaútočit na bednu, což by vyšlo," prozradil König.

Druhý Čech ve startovním poli Jonáš Kocourek dojel na 24. místě. Startoval také Petr Svoboda, který ale spadl hned v prvním kole. Průběžné vedení drží Španěl Adrian Huertas.

Související obsah

​V královské kubatuře si připsal dvě vítězství turecký závodník Toprak Razgatlioglu, který vede světový šampionát o dvacet bodů. Druhý je Brit Jonathan Rea. Jenom jeden závod stihli během závodu jezdci na Supersportech. Vyhrál Dominique Aegerter, jenž suverénním způsobem vede i průběžné pořadí své kategorie. Do závodu zasáhl také Ondřej Vostatek, jenž skončil na 21. místě.

König chvilku vedl při posledním závodě ve Španělsku, ale nakonec upadl:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události