Další sporty

Obr z NFL suspendován! Testem na drogy se snažil projít přes úplatek

Obr z NFL suspendován! Testem na drogy se snažil projít přes úplatek
Zdroj: profimedia.cz

Lael Collins z Dallas Cowboys si zadělal na pěkné problémy. Pokusil se uplatit protidrogové kontrolory z NFL. Za své chování si vysloužil stopku na pět zápasů.

193 centimetrů vysoký a ke 150 kilogramům vážící kolos zdobí linii Kovbojů už sedmou sezónu. Od třetího týdne letošního ročníku jim však bude chvíli chybět.

Hráči NFL nemohou být suspendováni kvůli pozitivnímu testu prokazujícího užití marihuany, Collins se však testům opakovaně vyhýbal, a podle ESPN se dokonce pokusil podplatit samotné kontrolory.

Zatímco se La‘el vyhýbal kontrolám, hvězda Rob Gronkowski zapsal nový světový rekord. Chytil míč ze 182 metrů:

​Vedení ligy 28letému tackleovi vyměřila stopku původně na pět zápasů. Díky zapříčinění hráčské asociace (NFLPA) se trest snížil na dvě utkání. Collinsovi to však nestačilo. Proti rozhodnutí se odvolal, načež do případu vstoupil ligou pověřený arbitr. Ten rozsudek zvrátil na původní trest pěti zápasů.

Potrestaný hráč navíc zaplatí pokutu kolem 2 milionu dolarů, tedy 43 milionů korun. Rovněž ofenzivnímu linemanovi hrozí ztráta úrazové pojistky s výší plnění až 140 milionů korun.

Související obsah

​Hříšník celkem zmeškal sedm testů, sám však věří, že měl pro svou nedisciplinovanost dobrý důvod. Například vynechal kontrolu v den, kdy zemřel kondiční kouč týmu. Zmeškal také kontrolu v den, kdy se konal pohřeb jeho strýce. Z trestu ukrojil již jeden zápas, kdy z lavičky přihlížel, jak jeho Dallas poráží LA Chargers. Do konce trestu zmešká ještě další čtyři zápasy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události