Americký fotbal

Tucker ohromil NFL, zápas vyhrál nejdelším kopem v poslední sekundě

Tucker ohromil NFL, zápas vyhrál nejdelším kopem v poslední sekundě
Justin Tucker při zahrávání field goalu | Zdroj: Profimedia

Nejdůležitější hrou v americkém fotbalu jsou touchdowny, ale také kopy na bránu za tři body mnohdy rozhodují zápasy. Přesně to se stalo ve víkendovém klání Detroitu s Baltimorem. O vítězi zápasu rozhodoval kopem z posledních sekund baltimorský Justin Tucker a bránu dokázal trefit z největší vzdálenosti v historii celé ligy.

Touchdownem v americkém fotbalu skórující tým získá šest bodů a má možnost získat ještě další bod nebo dva, zatímco za proměněný field goal jsou pouze tři body. Ovšem těsné zápasy někdy rozhoduje každý bod, takže úspěšný kop umí rozhodnout zápas.

V utkání Detroitu Lions s Baltimorem Ravens bylo skóre do poslední chvíle těsné a tři sekundy před koncem se hosté za stavu 17:16 pro Lions rozhodli kopat na bránu z 66 yardů (60 metrů). Dosud nejdelší úspěšný field goal ve stoleté historii soutěže proměnil Matt Prater v roce 2013 z 64 yardů, ale Justin Tucker má ve své noze dynamit a patří k nejspolehlivějším kickerům celé ligy.

Související obsah

Naděje všech fanoušků se tak upínaly k tomu, že Tucker předvede historický kop. 31letý Američan svou pravačkou vyslal míč přesně na cíl. Míč se odrazil od břevna (ve výšce tří metrů nad zemí) a poté proletěl mezi třemi tyčemi s uplynutím časomíry. Baltimore tak mohl slavit výhru 19:17.

Historický kop ovšem neocenili všichni fanoušci amerického fotbalu. Při předcházející akci totiž měl Baltimore dostat pětiyardový trest za zdržování hry. Ke kopu ze vzdálenosti 66 yardů tak vlastně vůbec nemělo dojít.

V NFL se kromě precizních sportovních výkonů občas stanou i velmi komické chyby:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Americký fotbal

Důležité Události