Hokej

Chtěli ho v NHL, ale 22letý hokejista končí kariéru. Jde na dráhu influencera

Chtěli ho v NHL, ale 22letý hokejista končí kariéru. Jde na dráhu influencera
Nikita Popugajev v dresu CSKA Moskva Zdroj: Instagram@ npopugaev

Projít draftem NHL ještě nemusí nutně znamenat, že se budete hokejem živit. Ruský útočník Nikita Popugajev byl vybrán před čtyřmi roky už v čtvrtém kole draftu. Nejlepší soutěž světa si ale nezahrál a nyní v pouhých 22 letech pověsil brusle na hřebík, aby mohl vydělávat pomocí sociálních sítí.

Popugajev byl velmi talentovaný, hrál dokonce za ruskou reprezentaci do 17 let a všechno vypadalo, že má před sebou velkou hokejovou kariéru. V roce 2017 na něj ukázali New Jersey Devils ve čtvrtém kole draftu poté, co zvládl nasbírat 69 bodů v 71 zápasech juniorské WHL.

Ďáblové mu ovšem příležitost v hlavním týmu nedali, takže Popugajev hrál v nižších severoamerických ligách a KHL. Nejlepší evropská soutěž by většině hokejistů stačila, ale Popugajev se s tím nesmířil a rozhodl se přesedlat na kariéru influencera.

Související obsah

Zda se mu tento krok vyplatí, se ukáže až časem, zatím má na svém instagramovém profilu 22,5 tisíce sledujících. Sám sebe už označil za exhokejového hráče, ale není všem dnům konec. Pokud by v následujícím roce či dvou na internetu neuspěl, místo v ruském hokeji by si patrně našel. Za poslední roky si totiž zahrál za oba moskevské kluby CSKA i Dynamo.

To český hokejista Dmitrij Jaškin v KHL uspěl a po dvou letech se vrací do NHL:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události