Hokej

Ženská sudí přepisuje historii v hokeji. Bude řídit zápasy v kanadské lize mužů

Ženská sudí přepisuje historii v hokeji. Bude řídit zápasy v kanadské lize mužů
Zdroj: Twitter @aldawnblair/profimedia.cz/ koláž TN.cz

Hokejová rozhodčí Alexandra Clarkeová přepsala historii. Stala se totiž první ženou, která bude rozhodovat zápasy v prestižní Western Hockey League.

28letá Clarkeová povede zápasy WHL jako první čárová sudí v historii. Svůj debut si prožila už v přípravném utkání mezi Regina Pats a Moose Jaw Warriors. Nyní ale už figuruje na soupisce pro sezonu 2021/2022, která odstartuje 2. října.

Rodačka ze Saskatchewanu začala sbírat zkušenosti v místních soutěžích, kde od roku 2017 odřídila téměř 300 zápasů. Následně se vypracovala v mezinárodní sudí, která rozhodovala zápasy na světových šampionátech žen. Naposledy se představila na letošním mistrovství světa, kde se svou kanadskou kolegyní vedla utkání o třetí místo.

Nyní ji čeká kariéra mezi muži. "Jsem nesmírně nadšená z příležitosti připojit se k WHL jako čárová sudí. Pracuji na tom již několik let a věřím, že můj vývoj dosáhl úrovně požadované pro výkon ve Western Hockey League," napsala nadšená Clarkeová, která však také používá příjmení Blairová po svém muži. Se svým partnerem také vychovává dceru.


To novým šéfem IIHF je Luc Tardif:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události