Vedoucí tým tabulky překvapivě ztratil, Třinec si otevřel střelnici. Krejčí řádil

Hokejisté Mladé Boleslavi Zdroj: Profimedia

V devátém kole nejvyšší české hokejové soutěže bylo na programu sedm zápasů. I díky tomu, že většina týmů nemá odehraný stejný počet zápasů, je na čele Mladá Boleslav. Ta trochu překvapivě na domácím ledě ztratila jeden bod, když Litvínov přehrála až na nájezdy. Třinec si otevřel doma střelnici, když rozstřílel Liberec 7:2. Zlínu nepomohlo ani odvolání trenéra, když si proti němu David Krejčí připsal další dvě asistence.

Mladá Boleslav z pozice vedoucího týmu tabulky ztratila překvapivě body doma s Litvínovem. Ten vstoupil do utkání lépe, když se na konci první třetiny prosadil Viktor Hübl, který si najel mezi kruhy a tvrdou ranou překonal brankáře domácích.

Týmu z města Škodovek se podařilo srovnat na začátku druhé třetiny, když Martin Pláněk ostře vypálil od modré čáry a propálil Godlu. Po 33 minutách hry se Mladé Boleslavi podařilo skóre dokonce otočit, když Lunter rozvlnil síť z mezikruží. Rozhodčí musel ještě kontrolovat video, jestli nebyla dříve posunuta branka, ale nakonec gól uznal.

​Litvínov srovnal skóre ještě do konce druhé části hry. Přesilovou hru sice využít nedokázali, ale pár vteřin po návratu potrestaného hráče se střelou od modré prosadil Balinskis. Ve třetí třetině ani následném prodloužení už gól nepadl, a tak musely o vítězi rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých se nakonec radovala Mladá Boleslav.

Gólovou střelnici si na svém ledě otevřeli hokejisté Třince, kteří si pochutnali na Bílých tygrech. Po první třetině sice bylo skóre vyrovnané 1:1, ale pak začali domácí naplno úřadovat. Druhou třetinu vyhráli i díky dvěma gólům Martina Růžičky 4:1, čímž rozhodli o své výhře. V závěrečné části ještě přidali Hrňa a Nestrašil, čímž uzavřeli na konečných 7:2.

Hokejistům Zlína nepomohlo k lepšímu výsledku ani odvolání trenéra Svobody, kterého na lavičce zastoupil Martin Hamrlík. Proti Olomouci sice udrželi vyrovnaný stav po první třetině, ale v té druhé se gólově prosadili Řezníček a Knotek. Definitivní tečku za nadějemi Beranů na body dal ve třetí třetině v přesilovce Ondrušek. Na dva góly Hanáků přihrál také navrátilec z NHL David Krejčí.