MMA

Detaily Jonesova zatčení: Slavil za statisíce, napadl snoubenku i strážníky

Detaily Jonesova zatčení: Slavil za statisíce, napadl snoubenku i strážníky
Zdroj: koláž tn.cz / profimedia / twitter AD Christian (MMA/Boxing News)

Policie odhalila znepokojující okolnosti posledního zatčení UFC ikony Jona Jonese. Emočně nestabilní zápasník měl hodiny po uvedení do síně slávy zranit svou snoubenku, bránit se zatčení i poničit policejní auto.

Podle policejního spisu, který oddělení Las Vegas poskytlo serveru MMA Fighting, byl Jon Jones zadržen v pátek 24. září před luxusním hotelem Caesars Palace. Podle výpovědi strážníků se bývalý šampion polotěžké váhy zprvu bránil zatčení a poškodil policejní vozidlo.

"Během zatčení začal být iritovaný a hlavou udeřil do kapoty vozu, kde zůstala promáčklina střední velikosti a odpadl kus barvy," stojí ve zprávě. Ve státu Nevada je poničení vozidla trestný čin a Jonesovi se na konto přidala další obžaloba.

Jon Zdroj: Profimedia

​Strážníci také poznamenali, že u zadrženého se střídaly nálady jako na emoční horské dráze. Agresivní chování přecházelo ve stavy smutku a deprese. Jones v slzách přiznal hádku se svou snoubenkou, při zadržení a oznámení o přesunu do vazby však vtipkoval, že by rád se všemi strážníky zápasil a rád by viděl, co by proti němu strážnici zmohli.

Mezitím jiná přivolaná patrola nalezla v hotelových prostorách Jonesovu snoubenku Jessie Mosesovou, se kterou je zápasník 17 let a má s ní tři děti. Ženě tekla krev v oblasti nosu a podle informací to byla ona, kdo přes recepci zavolal policii.

Mosesová vypověděla, že dříve toho večera se s Jonesem pohádala. Následně zápasník odešel slavit své uvedení do síně slávy s 10 tisíci dolary, tedy téměř 220 tisíc korun, do pánského klubu. Po návratu měl svou snoubenku napadnout. "Dotkl se mě, chytl mě zezadu a tahal mě za vlasy, ale neuhodil mě," vypověděla později Mosesová.

Související obsah

​Jones byl zadržen za napadení a poničení policejního vozu. Na kauci byl propuštěn a 26. října ho čeká soud. Zdaleka to však není jediný jeho prohřešek. Jen stěží najdeme v historii MMA dominantnějšího zápasníka, stejně tak bude problém v řadách UFC najít zápasníka s delším kriminálním záznamem. Dříve byl Jones souzen za střelbu na veřejnosti, způsobení a útěk od dopravní nehody či napadení servírky. Během kariéry neporušil jen zákon, ale také antidopingová pravidla a kodex UFC, kvůli čemu mu byl třikrát odebrán titul.

Jones čtyři dny po opuštění vazby prolomil mlčení. Za své nekontrolovatelné chování viní alkohol. "Můj mozek to prostě nezvládá. Alkohol je pro mě už navždy minulost," píše v instagramovém postu, a také vzkázal, že nyní je čas tvrdě trénovat. "Otočím tuhle noční můru v to nejlepší, co se mi mohlo stát," píše Jones.

Polotěžké váze v UFC nyní vládne Jan Blachowicz. Ten během přípravy promluvil s TV Nova o nadcházejícím zápase i Jiřím Procházkovi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události