MMA

UFC trestá šampiona Jonese. Po zatčení už není králem P4P žebříčku

UFC trestá šampiona Jonese. Po zatčení už není králem P4P žebříčku
Zdroj: profimedia.cz

Jon Jones je podle mnoha fanoušků nezpochybnitelným králem UFC, jenže oficiální žebříček hovoří jinak. Jones klesnul až na druhou příčku poté, co byl již pošesté zatčen.

Jones má úctyhodnou bilanci 26-1-1NC, svou jedinou prohru zaznamenal v roce 2009 s Mattem Hamillem. Od té doby prohrává pouze se zákonem. V rámci uvedení do síně slávy ho UFC pozvalo do Las Vegas a právě město hříchů se mu opět stalo osudným. Byl zatčen a musel zaplatit kauci 8 tisíc dolarů (175 tisíc korun), aby mohl na svobodu.

"Je těžké přivést tohoto chlápka do Las Vegas z jakéhokoliv důvodu," okomentoval už jeho šesté zatčení šéf UFC Dana White. "Tohle město není dobré pro Jona Jonese a tady to opět vidíme," pokračoval. "Už to ani není šokující. Když ho sem přivedeme, je to téměř očekávatelné. Nemůžeme ho ani přivést do Las Vegas na méně než 12 hodin a uvést ho do síně slávy. To je problém. Tenhle chlápek v sobě má spoustu démonů," dodal k dlouholetému šampionovi své organizace.

Zatčení si vyžádalo také svůj trest. Jones je v nové verzi oficiálního žebříčku UFC P4P (hodnocení napříč váhovými kategoriemi) až na druhém místě. Před něj se ovšem nedostal nikdo kvůli nedávné výhře, ale Kamaru Usman, který naposledy bojoval v dubnu. Je tedy jasné, že změnu v pořadí zapříčinily události mimo klec, ne v ní.

Související obsah

​I když ani v kleci Jones poslední dobou nezáří. Po obhajobě mistrovského pásu polotěžké váhy v únoru 2020 oznámil přechod do těžké váhy, ale ještě se v ní nepředstavil. To Usman už letos stihl dvě obhajoby pásu ve velterové váze a v listopadu bude obhajovat znovu proti Colbymu Covingtonovi.

Jon Jones ve svém posledním zápase porazil Dominicka Reyese:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události