Hokej

Hokejista za banán dostal stopku třináct zápasů. Může si ale koupit odpustek

Ukrajinský hokejista ve službách Kremenčuku Andrej Deniskin dostal za své rasistické gesto směrem k Jalenu Smereckovi stopku na 13 zápasů. Jenže tak dlouho stát nemusí. Z části trestu se může vykoupit.

Deniskin za své gesto vůči protihráči tmavé barvy pleti, kdy naznačoval že si loupe a následně jí banán, dostal od Ukrajinské federace ledního hokeje zákaz startu ve 13 zápasech. Povinně si ale musí odkroutit pouze tři duely. Ze zbytku se může vyplatit. A jaká je konkrétní cena? Cena za jedno utkání je 5000 ukrajinských hřiven, tedy 4130 korun. Finální suma tak je 50 tisíc hřiven, což je v přepočtu 41 300 korun.

Pokud by Deniskin odseděl všech 13 duelů, naskočil by zpět do hry až 19. listopadu. Pokud ale mimo sestavu stráví pouze tři zápasy, zapojí se nejproduktivnější hráč týmu do hry už příští neděli 10. října.

Související obsah

​K incidentu došlo při víkendovém zápase s Donbassem Doněck. Právě tým Jalena Smerecka se k celé situaci vyjádřil. "Jako klub silně odsuzujeme všechny formy diskriminace a jsme pobouřeni chováním Andreje Deniskina. Rasismus nemá na sportovištích ani mimo ně co dělat."

I samotný Deniskin se k celé situaci vyjádřil v instagramovém příspěvku, který následně smazal. Stálo v něm, že jeho gesto někdo mohl považovat za urážku rasy. Což svým verdiktem dala jasně najevo i Ukrajinská federace ledního hokeje.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Hokejová Sparta v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů padla s Rögle

Jediným českým čtvrtfinálovým účastníkem hokejové Ligy mistrů je pražská Sparta, která vyzvala v Holešovicích švédské Rögle. Celek Josefa Jandače sice od druhé minuty vedl, ale nakonec prohrál 2:5 a v odvetě bude muset dohánět tříbrankové manko. V Ängelholmu se hraje za týden.