Sparta zdolala Rangers a má tři body! Kamara dostal červenou kartu

Radost hráčů Sparty v utkání s Rangers Zdroj: Profimedia

Po remíze hřišti dánských Brondby chtěla pražská Sparta získat tři body v domácím utkání s Rangers. Před deseti tisící dětmi se Letenští ukázali v dobré formě a před derby se Slavií vyhráli těsně 1:0.

Bez fanoušků, ale s dětmi na tribunách šla Sparta do utkání se skotskými Rangers a začala velice dobře. V desáté minutě se dostal do parádní střelecké pozice na hranice vápna Jakub Pešek, ale jeho ránu brankář McGregor vyrazil na rohový kop. Těsně před půlhodinou vstřelil jedinou branku zápasu Dávid Hancko.

Sparťanský obránce si naskočil na rohový kop a hlavou míč ideálně usměrnil do branky. Obrovskou tutovku měl hned v první minutě druhého poločasu Lukáš Haraslín, kterému přihrával do odkryté branky Hložek, ale slovenský záložník trestuhodně napálil pouze břevno.

Stejný hráč utíkal skotské obraně i před hodinou hry, ale po kličce a střele po zemi neskóroval ani tentokráte. Po sedmdesáti minutách zahrál loktem loktem do obličeje Sáčka Fin Glen Kamara, který byl po druhé žluté kartě vyloučen. Sparta nakonec vyhrála těsně 1:0 a má v základní skupině čtyři body.

Ve druhém utkání sparťanské skupiny si francouzský Lyon poradil s Brondby 3:0. Tomáš Vaclík vychytal čisté konto na půdě Fenerbahce a jeho Olympiakos vyhrál 3:0. West Ham nastoupil proti Rapidu Vídeň bez českých hráčů a nakonec se radoval z výhry 2:0. V základní sestavě chyběl i Patrik Schick, jeho Leverkusen vyhrál 4:0.

AC Sparta Praha - Rangers FC 1:0 (1:0)