Prokleté Nizozemsko! Na venkovním hřišti padl Jablonec i Slavia

Utkání Jablonce s Alkmaarem | Zdroj: Profimedia

V Evropské konferenční lize se do akce dostal Jablonec, který po domácí výhře nad Kluží hrál na hřišti Alkmaaru. Severočeský tým dlouho držel nadějnou remízu, ale nakonec padl těsně 0:1. Slavia prohrála zase na hřišti Feyenoordu vinou nepovedeného prvního poločasu.

Jablonec mohl začít fantasticky. Tomáš Čvančara se po pravé straně dostal do vápna, ale jeho střela na zadní tyčku šla jen těsně vedle vzdálenější tyčky. První a nakonec jediná branka padla z nohy Alberta Gudmundssona, který dostal parádní přihrávku do vápna, kde Hanušovi nedal šanci.

Od této doby hrál pouze domácí AZ. Nejdříve Jesper Karlsson protáhl Hanuše v brance. Jablonečtí mohli srovnat po hodině hry, když si Chatzidiakos málem dal naprosto komický a nevídaný vlastenec. Jeho nepovedený odkop ale skončil jen na břevně. Tým Petra Rady pak přežil další dvě velké šance a z Nizozemska si odvezl prohru 0:1.

Slavii se na půdě rotterdamského celku vůbec nepovedl začátek utkání. Orkun Kökcü se ve čtrnácté minutě trefil z hranice vápna na zadní tyčku a Feyenoord vedl. Po dvaceti minutách přidal druhý gól Bryan Linssen, který na zadní tyčce přeskočil Masopusta a navýšil vedení domácích na 2:0.

Jindřich Trpišovský o pauze udělal tři změny a sešívaní začali hrát aktivně. Po hodině hry snížil hlavičkou Tomáš Holeš, který skóroval po standardní situaci. Blízko k vyrovnání byl v 75. minutě Ivan Schranz, který se ovšem na zadní tyčce neprosadil. Slavia pokračovala v aktivní hře, ale gól na 2:2 nakonec nepřišel.

AZ Alkmaar - FK Jablonec 1:0 (0:0)
53. A. Gudmundsson

Feyenoord Rotterdam - SK Slavia Praha 2:1 (2:0)
14. Kökçü, 24. Linssen – 63. Holeš

Slavia si v poháru zahrála na půdě třetiligových Velvar, pro které to byl velký svátek: