Fotbal

Japonský fotbalista miláčkem fanoušků! Po vystřídání během zápasu uklízel hřiště

Japonský fotbalista miláčkem fanoušků! Po vystřídání během zápasu uklízel hřiště
Kyogo Furuhaši si podává ruku s fanouškem Zdroj: Profimedia

Skotský Celtic Glasgow ve čtvrtek neodehrál dobrý zápas v Evropské lize. Jeden z fotbalistů si ovšem i při prohře 0:4 s Leverkusenem získal srdce mnoha fanoušků. Kyogo Furuhaši totiž po vystřídání ukázal, že není namyšlenou hvězdou, nýbrž skvělým člověkem, a cestou ze hřiště sebral několik odpadků od postranní čáry.

Furuhaši poslední tři týdny nehrál kvůli zranění a proti Leverkusenu zvládl odehrát 73 minut. Když ho trenér poslal ze hřiště, japonský útočník nijak neprotestoval, naopak pokorně odešel a po cestě ještě sebral několik odpadků, které se válely poblíž postranní čáry.

Jedna z fanynek na mobil zachytila tento moment a video zveřejnila. "Prostě Kyogo sbírající odpadky cestou na lavičku, jaký to naprostý anděl," okomentovala video na Twitteru a podobné pochvalné komentáře začaly přibývat po desítkách.

Není to ovšem poprvé, kdy japonští fotbalisté ukázali světu, že slušné vychování platí i pro ně. Na mistrovství světa v roce 2018 celý svět ocenil, když Japonci po osmifinálové prohře s Belgií po sobě pokorně uklidili šatnu a ještě nechali pořadatelům děkovný vzkaz.

Související obsah

26letý útočník až do letošní sezony působil pouze v Japonsku a až letos posílil Celtic. Za čtyři ligové zápasy stihl dát tři góly, takže svými výkony v kombinaci se skvělým chováním se stává velkým oblíbencem fanoušků. Celek z Glasgow ovšem bude muset na hřišti zabrat, v Evropské lize nemá po dvou zápasech zatím ani bod.

Celtic měl letos problémy i mimo hřiště, šéfovi klubu vyhořel po explozi dům:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události