Fotbal

Japonci nechali po prohře s Belgií na MS v šatně nezvyklý vzkaz!

Japonci nechali po prohře s Belgií na MS v šatně nezvyklý vzkaz!

Hráči ze Země vycházejícího slunce si v pondělí večer získali fanoušky po celém světě svou odvážnou hrou proti favorizované Belgii. Přes srdcervoucí prohru se zachovali jako kavalíři a uklidili po sobě šatnu. Pořadatelům pak připravili další překvapení ve formě děkovného vzkazu a origami.

Pokud by se na světovém šampionátu udělovaly čestné medaile, Japonci by si je svou hrou a chováním jistě zasloužili.  

Nejenže fanoušci své miláčky freneticky podporovali, ale po každém utkání v hledišti uklízeli odpadky. Podobně se zachovali i hráči po prohře v dramatickém fotbalovém galapředstavení s Belgií. Svou kabinu zanechali bez smítka prachu a navíc v azbuce poděkovali pořadatelům letošního mistrovství. Stručné a jasné "díky" se rázem stalo jedním ze symbolů letošního mistrovství světa.

Ke vzkazu jako drobný detail přidali i několik z papíru složených jeřábů, které mají v japonské tradici symbolizovat mír.

Související obsah

Modří samurajové, jak se japonským fotbalistům přezdívá, vedli v osmifinále nad Belgií 2:0, o náskok ale přišli a doslova v posledních vteřinách inkasovali rozhodující branku. Bohužel tak byli potrestáni za svůj nebojácný výkon, na druhou stranu se jim dostalo uznání od expertů i fanoušků.

Nechali tak zapomenout na zápas s Polskem, ve kterém posledních 15 minut úplně rezignovali na hru a kalkulovali s výsledkem souběžně hraného utkání mezi Senegalem a Kolumbií. Do další části jim při rovnosti bodů s africkým konkurentem pomohl menší počet žlutých karet.

tč, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události