Motorsport

Divoká karta play-off ve znamení nevyzpytatelného okruhu v Alabamě

Divoká karta play-off ve znamení nevyzpytatelného okruhu v Alabamě
Havarující Brad Keselowski

Druhý start druhého kola play-off závodů NASCAR se nese ve znamení velké neznámé. Ovál Talladega Superspeedway neboli jedna velká loterie o tom, kdo bude pokračovat ve finálových bojích, a kdo ne. Závody můžete sledovat v nedělí od 23 hodin na Nova Sport 3.

Tradiční podzimní návštěva alabamského okruhu se, jako vždy, nese ve znamení velkých šancí i velkých proher. Postupující dvanáctka jezdců zde může bodově hodně ztratit, či také získat. Okruh, na kterém se jezdí kvůli omezovači maximálního výkonu motoru ve velkých balících, s sebou přináší jednoduché pravidlo. Pokusit se přežít.

V minulosti se o tom přesvědčil hlavně Kyle Busch. Tento všude viditelný šampión se během posledních deseti let závodění v Talladeze dostal do cíle v neporušeném voze pouze v jednom případě. Minulý rok zde dokonce v podzimní pětistovce boural hned třikrát.

Nabízí se tedy druhé, a ne méně důležité pravidlo - problém jednoho je problémem všech. Právě balíkové kroužení po okruhu, které je dosti atypické i pro tolik odtržený motorsportový svět NASCAR, je příčinou tzv. The Big One. Tedy hromadné nehody, které se v rekordním počtu zúčastnilo až 31 vozů.

Související obsah

​Kromě velkých bodových ztrát, se tu pochopitelně nabízí i opačná stránka scénáře.

Pánové Christopher Bell, Alex Bowman, Kevin Harvick a William Byron, do nadcházejícího závodu vstupují z nepostupových pozic. Před dvěma lety se díky výsledkům v Talladeze, do postupové osmičky nakonec dostali Ryan Newman, který vyhrál, a Chase Elliott. Ten si díky osmému místu v Alabamě a následnému “stříbru” v Kansasu, rovněž zajistil postup do dalších finálových bojů.

Související obsah

​Ze čtyř jmenovaných tedy může stále postoupit kdokoliv.

Kdo má postup jistý, je Denny Hamlin, který si odnesl minulý týden vítězství z Las Vegas. Druhý Kyle Larson ma nyní náskok na první sestupovou pozici 57 bodů. Díky divoké kartě v Talladeze, ani tento náskok nezaručuje postup.

Sledujte závody NASCAR na okruhu Talladega Superspeedway v neděli od 23:00 na stanici Nova Sport 3.

TN.cz David Hanáček
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události

Krátká zpráva

Páteční výsledky Tipsport Extraligy:

Třinec - Pardubice 2:3 po prodloužení Zlín - Sparta Praha 1:4 Mountfield Hradec Králové - Vítkovice 4:2 Olomouc Litvínov 1:0