Motorsport

Salač měl vážnou nehodu v USA, po restartu děsivě boural i Acosta

Závod kategorie Moto3 v rámci Velké ceny USA skončil hrůzyplnými momenty pro všechny sledující. Nejprve závod přerušil pád Filipa Salače, jehož převezl vrtulník do nemocnice, a po restartu v děsivé kolizi havarovali další tři muži včetně lídra šampionátu Pedra Acosty.

Filip Salač do závodu startoval ze sedmé pozice, ale propadl se až na patnácté místo, kde ho postihl velmi nešťastný moment. Salač během osmého kola upadl a nedokázal se sám zvednout. Přivolaní zdravotníci jej odnesli na nosítkách. Českého závodníka následně vrtulník převezl do nemocnice, ale podle prvních zpráv by Salač neměl být v ohrožení života.

Závod byl přerušen a po restartu měli jezdci odjet pouhých pět kol. Bohužel ani takto krátký závod se nedokončil. Migno, Acosta a Alcoba měli další velmi vážně vypadající nehodu, ale všichni tři naštěstí dokázali odejít po svých. Závod už podruhé restartován nebyl a započítaly se výsledky v době první červené vlajky.

Díky tomu si první vítězství v životě připsal Izan Guevara, pro něhož to bylo dokonce první podiové umístění v životě. Španěl se po druhém přerušení čertil, jelikož si myslel, že ztratil nadějně rozjetý závod, ale jelikož se nakonec započítaly výsledky z prvního přerušení, vztek u něj vystřídala životní radost.

V královské kubatuře triumfoval Marc Márquez, pro kterého to bylo již sedmé vítězství na americké velké ceně. Až za ním skončil lídr šampionátu Fabio Quartararo a třetí místo bral Francesco Bagnaia. V Moto2 triumfoval Raul Fernandez.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události

Krátká zpráva

Páteční výsledky Tipsport Extraligy:

Třinec - Pardubice 2:3 po prodloužení Zlín - Sparta Praha 1:4 Mountfield Hradec Králové - Vítkovice 4:2 Olomouc Litvínov 1:0