Tenis

Plíšková se omluvila z Poháru Billie Jean Kingové. Kdo figuruje v sestavě?

Kapitán české ženské tenisové reprezentace Petr Pála nominoval čtyři tenistky, které se poperou o Pohár Billie Jean Kingové. V nominaci chybí Petra Kvitová i Karolína Plíšková. Čtveřici tak tvoří Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková, Markéta Vondroušová, Tereza Martincová a Lucie Hradecká.

Petra Kvitová se z turnaje omluvila už předem, když prohlásila, že po turnaji v Indian Wells ukončí sezonu. Nepříjemností pro výběr Petra Pály je pak absence Karolíny Plíškové, která se chce pořádně připravit na Turnaj mistryň, jenž začíná týden po mistrovství světa ženských družstev.

"Několikrát jsem Fed Cup hrála a dvakrát se nám povedlo i vyhrát finále, takže vím, jak krásné jsou to emoce. Letos ale v týmu nebudu," napsala Plíšková na sociální sítě. "Domluvili jsme se s kapitánem Pálou a prezidentem Kaderkou, že necháme prostor dalším holkám, které si také zaslouží hrát před vyprodanou halou a českými fanoušky. Věřím, že sestava, jakou Česko bude mít, bude hodně silná a úspěšná," doplnila třetí hráčka světa.

Související obsah

​V nominaci chybí také Karolína Muchová, která je zraněná. Do hry se tak dostanou zlaté deblistky z olympijských her Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková. Dvojici pak doplní stříbrná z olympiády Markéta Vondroušová a posledními dvěma členkami jsou Tereza Martincová a Lucie Hradecká.

Turnaj pro 12 ženských družstev se odehraje v O2 Areně a O2 Universum od 1. do 6. listopadu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události

Krátká zpráva

Páteční výsledky Tipsport Extraligy:

Třinec - Pardubice 2:3 po prodloužení Zlín - Sparta Praha 1:4 Mountfield Hradec Králové - Vítkovice 4:2 Olomouc Litvínov 1:0