Musil sestřelil Zlín hattrickem a poslal Dynamo do čela. Liberec konečně vyhrál

Útočník Pardubic Adam Musil Zdroj: Profimedia

Hokejové Pardubice zvítězily potřetí za sebou. Zásluhu na tom má hlavně Adam Musil, který Zlínu nastřílel hattrick. Byly to jeho první góly v novém dresu po příchodu z Liberce. A právě Bílým tygrům se v úterý dařilo také, když ukončili sérii šesti porážek v řadě. Na svém ledě si poradili s Českými Budějovicemi.

Pardubice měly před úterním zápasem proti Zlínu velkou motivaci. V případě vítězství se mohly dostat na první místo v tabulce. Soupeřem jim byl trápící se Zlín, který se krčí na posledním místě s pouhými pěti body a zatím mu nepomohla ani výměna trenéra.

Do utkání ale svěřenci trenéra Hamrlíka, který tým nedávno převzal, vstoupili dobře. Bedřich Köhler ujel domácí obraně a Herčík jej dokázal zastavit jen za cenu faulu. Rozhodčí tak nařídil trestné střílení. K němu se postavil sám faulovaný hráč, který si šikovně položil brankáře Frodla a nad betonem poslal puk do sítě.

Pardubicím se podařilo vyrovnat v 11. minutě. Poprvé od příchodu do Pardubic se prosadil Adam Musil, který z deseti dosavadních utkání si připsal pouze jednu asistenci. V předbrankovém prostoru zamíchal pukem a přehodil jej přes padajícího Kašíka.

​Stejný hráč poslal Pardubice do vedení ve 25. minutě. I přes to, že byl Camara faulován, stihl přihrát Musilovi, který kotouč procpal za Kašíka podruhé. Hattrick se bývalému hráči Liberce podařilo dokonat ve 32. minutě, když tečoval Ciencalovu střelu z pravé strany.

Ve třetí třetině se ještě dvakrát gólově prosadil kanadský útočník Anthony Camara, který se nejdříve trefil nadvakrát z dorážky a následně Kašíka prostřelil tvrdou ranou z pravé strany. Zbytek zápasu si už Dynamo zkušeně pohlídalo a posunulo se do čela tabulky.

Liberec ukončil sérii porážek

Bílí tygři z Liberce jsou ve velké krizi. Prohráli totiž už šest zápasů v řadě, a tak proti Budějovicím potřebovali nutně bodovat, pokud možno za všechny tři body. V první třetině ale doplatili na špatnou disciplínu, když se nechali hned čtyřikrát vyloučit. První tři přesilovky sice Budějovice nevyužily, ale napočtvrté už to vyšlo, když se prosadil Daniel Voženílek.

Vyrovnat se domácím podařilo těsně před koncem druhé třetiny, přesněji šest vteřin. Z levého kruhu napřáhl Ladislav Šmíd a i díky lehké teči obránce puk zamířil za Hrachovinova záda. Otočit skóre se Bílým tygrům podařilo v 50. minutě, když se svižnou ranou prosadil Vitásek.

Výhru Severočechů velmi přiblížil v 57. minutě Klepiš, který dorazil střelu Ladislava Šmída. Domácí tak vedli už 3:1 V samotném závěru to ještě Motor zkusil se šesti hráči v poli a neslo to své ovoce. Gulaš našel u tyčky volného Pecha, který jednoduše doklepl za záda Kváči. Do konce utkání zbývalo ještě 106 vteřin.