Fotbal

Podnět na vyšetření rasismu nepodali Skotové. Sparta je v klidu

Podnět na vyšetření rasismu nepodali Skotové. Sparta je v klidu
Glen Kamara Zdroj: Profimedia

Podnět k vyšetřování, jestli na Spartě proti Rangers došlo k rasistickému chování vůči Glenu Kamarovi, nedal skotský tým ani sama UEFA. Stalo se tak na základě nespecifikovaného vnějšího podnětu nebo těch, které kolovaly v médiích. O výsledku šetření by mělo být jasno do týdne.

V úterý večer se na webu UEFA objevila informace, že určila inspektora, který celou situaci prošetří. Podle všeho by se ale Sparta neměla čeho bát, protože nic nenasvědčuje tomu, že objeví nějaké závadné chování.

"Nedovedu si představit, že by náš klub byl potrestaný. Vycházíme i z toho, že na zápase bylo asi deset lidí z UEFA. A to různých národností. To je na tom asi nejvíc bizarní. Delegát z Holandska, rozhodčí z Turecka, další lidi z Islandu nebo Srbska. A nikdo nás neinformoval o tom, že by se dětské publikum chovalo rasisticky," řekl ve Snídani s Novou tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík.

Sparta by se ale neměla mít čeho bát. Podnět na prošetření totiž nevzešel ze skotské strany nebo od samotné UEFA. Pověřený úředník ještě celou situaci prověří, ale sami zástupci ze Sparty v pondělí ještě jednou prošli všechny důležité dokumenty, které se budou zkoumat, a žádné závadné chování nenašli.

Související obsah

​Jak celá situace dopadne, by se mělo rozhodnout do sedmi dní. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události