Basketbal

Nymburk vstoupil do LM prohrou. Vedení ztratil kvůli četným chybám

Basketbalisté Nymburka do letošní sezony Ligy mistrů vstoupili prohrou. V Istanbulu padli s Galatasarayem, přestože v první části byli lepším týmem. Turci nakonec českému mistrovi nastříleli přes sto bodů.

Nymburk do zápasu vstoupil výborně. Rychle si vytvořil až devítibodový náskok a Turci až v závěru první části korigovali na 23:26. V druhé čtvrtině se ale obraz hry otočil. Domácí úvodní minuty ovládli poměrem 13:2 a v polovině zápasu už vedli 52:48.

Basketbalisté českého týmu zbytečně ztráceli mnoho míčů, a i když měli dlouho lepší střeleckou úspěšnost, právě kvůli ztrátám stejně prohrávali. Nymburk na začátku třetí části na chvilinku dokázal srovnat, ale Galatasaray poté odskočil na dvojciferný rozdíl.

Ve čtvrté čtvrtině už byla zřejmá převaha istanbulského týmu. Náskok postupně narůstal, a Galatasaray v samém závěru dokonce překonal stobodovou hranici. Českého mistra nakonec porazil 101:85.

Nejvýraznější podíl na vysoké výhře měl Melo Trimble s 33 body. Nejúspěšnějším hráčem Nymburka byl Jerrick Harding s 21 body. Ve skupině E na Nymburk čeká ještě bosenská Igokea a řecký PAOK.

K tématu Basketbal

Villarreal vyválčil z bitvy s Cádizem pouze bod, remizovalo i Bilbao

Španělská La Liga měla na programu vložené 11. kolo, ve kterém se odehrály hned tři zápasy. V zápase mezi Villarrealem a Cádizem padlo šest branek a utkání skončilo remízou 3:3, po nerozhodném výsledku si ze vzájemné bitvy odnesly po bodu i Bilbao a Espanyol Barcelona. Alavés přehrál Elche díky jediné trefě Louma ze 47. minuty.

AC Milán si poradil s turínským FC, o výhře rozhodl Giroud

V rámci italské Serie A se v úterý odehrály tři zápasy 10. kola. AC Milán o jedinou branku přehrál Turín FC, když se už v 15. minutě prosadil Olivier Giroud. V utkání mezi Spezií a Janovem padly dvě branky a soupeři se rozešli remízou 1:1. Salernitana porazila Venezii na jejím hřišti 2:1.

Bohemka v MOL Cupu postoupila dál, rozhodl gól z penalty

Fotbalisté Bohemians si v osmifinálovém zápase proti druholigové Jihlavě zajistili postup. Vysočina dokázala "klokany" pořádně potrápit a mohla žehrat jen na vlastní disciplínu. Vršovičtí totiž kopali dvě penalty. Jednu z nich v 55. minutě proměnil Roman Květ a účastník Fortuna ligy se tak radoval z těsného triumfu 1:0.