Fotbal

Roste v AC Milán nový Zlatan? V 87 zápasech nastřílel skoro 500 gólů

Roste v AC Milán nový Zlatan? V 87 zápasech nastřílel skoro 500 gólů
Talentovaný třináctiletý fotbalista Francesco Camarda Zdroj: Twitter @SciabolataFFP

Teprve třináctiletý útočník AC Milán Francesco Camarda má našlápnuto k velké kariéře, alespoň jeho dosavadní statistiky tomu nasvědčují. V 87 zápasech za mládežnický klub nastřílel neuvěřitelných 500 gólů. O takových statistikách si mohli Ronaldo s Messim nechat jen zdát.

Camardy si všiml slavný fotbalový skaut Sciabolata Morbida, který na Twitteru vyčíslil, jak si talentovaný mladík ve své kariéře vede. Je pravdou, že mladý fotbalista nenastupoval proti těm nejlepším hráčům ve své věkové kategorii, ale i tak nelze jeho statistiky jen tak ignorovat.

"Nevím, kolik chlapců v jeho věku dalo dohromady takto působivá čísla," uvedl. Zároveň však připomněl, že výkonnost soupeřů byla nevyrovnaná a ne vždy se hrálo 11 na 11.

Související obsah

Camarda na sebe také výrazně upozornil na Národním šampionátu, který byl určený pro hráče do 15 let. Neztratil se tak ani mezi o dva roky staršími borci.

Podobně velkým talentem je i útočník Borussie Dortmund Youssoufa Moukoko, kterému je nyní 17 let. Už ve svých 13 letech nastupoval pravidelně ve výběru do 17 let a o rok později si zahrál dokonce za 19leté.

Související obsah

Ve svém prvním ligovém zápase nastřílel šest gólů. Stal se také nejmladším hráčem, který nastoupil a skóroval v mládežnické Lize mistrů, což se mu povedlo v pouhých 15 letech. O rok později se pak také stal nejmladším hráčem, který kdy nastoupil v seniorské Lize mistrů. Tehdy mu bylo 16 let a 18 dní.

Podaří se Camardovi Moukoka překonat?

AC Milán se v pondělí v Serii A dařilo, když přestříleli Atalantu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události