Zrádce se vrátil! Italové dohnali bučením vlastního hráče k slzám

Gianluigi Donnarumma Zdroj: Profimedia

Takový návrat na San Siro si Gianluigi Donnarumma nepředstavoval. Po letech v dresu AC Milán se na "svém" stadionu představil v reprezentačním dresu a fanoušci ho nešetřili. Každý jeho dotyk s míčem ocenili bučením a dohnali vlastního brankáře k slzám.

Gianluigi Donnarumma neodešel z AC Milán za zrovna přátelských podmínek. Teprve 22letý brankář měl být budoucností Rossoneri a minulou sezonu dokonce nosil kapitánskou pásku. Jenže po vypršení smlouvy nedostal takovou nabídku, jakou by si představoval, takže opustil klub, který ho vychoval, aniž by za něj AC Milán obdržel jakoukoliv protihodnotu.

Po přestupu do PSG se tak pro své bývalé fanoušky stal zrádcem a ti mu to dali pořádně najevo, když se s reprezentací vrátil na San Siro. Itálie hrála semifinále Ligy národů proti Španělsku, ale fanoušci upřednostnili pomstu "svému zrádci" před fanděním vlastní reprezentaci. Pokaždé, když se Donnarumma dotkl míče, se z celého stadionu ozývalo silné bučení a pískání.

Stále ještě mladý brankář tak byl pod velkým tlakem a na náladě mu nepřidaly ani dvě obdržené branky v prvním poločase stejně jako i červená karta pro stopera Bonucciho. Nutno podotknout, že oba góly Ferrána Torrese padly po nádherných akcích a Donnarumma s tím těžko mohl něco udělat. Ovšem v jiných situacích měl po vlastních chybách štěstí. Silný tlak ze všech stran na italského brankáře dolehl a donutil ho k slzám.

V druhém poločase už Donnarumma neinkasoval, ale Italové zásluhou Pellegriniho pouze snížili na 1:2, takže finále Ligy národů si nezahrají, a navíc tím skončila jejich šňůra neporazitelnosti, která trvala dlouhých 37 zápasů.

​Nepřátelské chování vlastních fanoušků odsoudil i trenér italské reprezentace Roberto Mancini. "Donnarumma hrál za Itálii, tohle nebyl klubový zápas. Tyhle věci musí jít na jeden večer stranou a mohou na něj pískat až při možném zápase AC Milán proti PSG. Itálie je Itálie a měla by být nad vším ostatním," uvedl po zápase poražený trenér.

V posledním ligovém utkání dostal Donnarumma také dva góly a jeho PSG poprvé v sezoně prohrálo:

Odpolední výsledky 2. kola mistrovství Evropy v šipkách:

Borland - Cullen 5:10, Dolan - Cross 4:10, de Sousa - Humphries 10:8, Searle - Noppert 4:10

Páteční výsledky Tipsport Extraligy:

Třinec - Pardubice 2:3 po prodloužení Zlín - Sparta Praha 1:4 Mountfield Hradec Králové - Vítkovice 4:2 Olomouc Litvínov 1:0