Hokej

První trojice pro olympijský turnaj zveřejněna. Kdo se připojí k Pastrňákovi?

První trojice pro olympijský turnaj zveřejněna. Kdo se připojí k Pastrňákovi?
Zdroj: profimedia.cz

Český svaz ledního hokeje zveřejnil první tři jména, která se podívají na zimní olympijské hry do Pekingu. Reprezentaci posílí David Pastrňák z Bostonu, Jakub Voráček z Columbusu a Ondřej Palát z Tampy Bay.

Jména hráčů měla být původně utajená. Po prozrazení tří nominovaných hokejistů z řad Kanaďanů, Švédů a Finů se však ke stejnému kroku odhodlalo i Česko.

Do dějiště zimní olympiády v Pekingu by tak měla dorazit trojice David Pastrňák, Ondřej Palát a Jakub Voráček. "Všichni tři podávají v nejlepší soutěži světa dlouhodobě vynikající výkony. Jsou to lídři a jedni z těch, na které budeme při turnaji hodně spoléhat," prohlásil generální manažer hokejové reprezentace Petr Nedvěd.

https://twitter.com/narodnitym/status/1446113375604277250?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetemhokejbed%7Ctwterm%5E1446113375604277250%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.sport.cz%2Folympiada%2Fzoh-2022-peking%2Fclanek%2F2787610-odtajneno-ceska-hokejova-reprezentace-zverejnila-tri-nominovane-hvezdy-pro-oh.htmltopstory

Právě první jmenovaný David Pastrňák patří k největším hvězdám současného českého hokeje. Útočník Bostonu Bruins je pětinásobným držitelem Zlaté hokejky, na olympijské hry ale pojede poprvé v kariéře.

Související obsah

Naopak duo Voráček – Palát se už představilo na ZOH v Soči, kde česká hokejová reprezentace vypadla ve čtvrtfinále s USA. Zmíněné trio bude také figurovat při mediálních aktivitách pro IIHF a NHL.

 Jak David Pastrňák, tak Jakub Voráček mají v přípravě NHL dobrou formu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události